Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Más sport helyett kiegészítő...

Más sport helyett kiegészítő edzésnek ér valamit a kondi vagy sz*rt sem ér?

Figyelt kérdés

Régen jártam edzeni, de most jelenleg a több műszakos meló + amatőr szinten végzett fociedzések és meccsek mellett nincs időm rá.

Viszont vannak olyan napok amikor se meló, se foci és kiesik mondjuk 3 nap sport nélkül.

Ha elmennék rendszertelenül néha-néha edzeni, az számít valamit? Inkább az egészségügyi hatásait figyelembe véve, nyilván tömegnövelésnél nem sokat ér. Vagy üljek otthon 3 napot.

Most melyik a jobb elmegyek edzeni egy hónapban mit tudom én 4 alkalmat. Vagy azokat az időket a tévé meg a konzol előtt töltöm?


Akinek életstílusa a konditermi edzés, ne adjon olyan választ, hogy váltsak munkahelyet, ne járjak focizni, ne aludjak stb. Fontos az edzés de úgy kb ez a 3 dolog után jön. Ha belefér szívesen csinálom, de ha nem akkor sem leszek depressziós. Igazából jól esne átmozgatni magam, csak sok arc mondta a terembe hogy így sz*rt sem ér az egész.



márc. 1. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Más sport helyett nyilván nem. Kajakozni nem fogsz megtanulni, ha kajakozás helyett kondizol.
márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha leírásod alapján havonta négyszer lenne lehetőséged konditerembe menni, az lebontva heti egy edzés. Annak lehet értelme. Tényleges izomépítésre heti egy teljes testes edzéssel valóban nem érdemes számítani, de egy kis átmozgatásra, egy kis erősítésre simán jó. Addig se a tévé vagy a konzol előtt ülsz. Félreértés ne essen, jó dolog tévézni vagy konzolon játszani, de ha te érzed a nyomást, hogy heti egyszer azért el kéne menni gyúrni, akkor menj.
márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A ló$arnál többet ér minden mozgás.Ezt mondta egyik mentorom régen.Ha a tv előtt ülés és a pecázni menés közt kell választanod,akkor menj pecázni.

Sétáltál x métert.Friss levegőn voltál,napsütés,madárdal.

Máris többet ért,mint otthon ülni.


Így ez is többet ér.Mondjuk nulla látszatja lesz,de megmozgatod az izmaidat legalább.

márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zizizabalo ***** válasza:

Nulla látszatja lesz, viszont nem mész "mínuszba". Mármint a semminél nem lesz még szarabb a szituáció.


Például 20 éves gyúros egyetemistaként sciatica kezdett kialakulni a sok ülés miatt nálam, pedig egész kölyök koromban non stop bicikliztem, fociztam, nyilván nem is volt baj.


Középsuli óta egyetemen napi átlagban 7 óra ülés, utána tanulásnál, evés közben, autóban vagy buszon, hobbiknál netán gaming, de még az edzőteremben is a gépeknél végig - végig a sok ülés.


Saját hibából mondom mindenkinek, mozogni kell, és minél kevesebbet tespedni, ki gondolta volna. Hát egy aktív, rendben lévő fiatal biztos nem, hogy huszon évesen majdnem lerokkan. Úgy, hogy jó fizikuma van, és cska néztem, hogy velem egyidős dagi vagy ropi nerdek fájtatják mindenüket, és síránkoznak.

márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ezeken a napokon össze dobnék egy kis testmogzast otthon.

Pozitív hatása lesz valamennyi a testedre egészségedre s lehet még abban is pozitív, hogy megkedveltetheti veled ezt a fajta mozgást.

Igazából nem kell mindenkinek heti 6x 1-2 órát edzenie

Amennyi időd van annyit szánsz rá és annyiszor ha lesz benne rendszer akkor már megjobb

Ha már latod a fejlődést meg ha lassan is akkor többet értél mintha csak tvt néznél.

Just in my opinion helyedbe beszereznék kezdő alap dolgokat otthonra és 30-40perc alatt megoldanam annyiszor amenyiszer akarod de ha bele gondolunk ez kb heti 1 óra :D

Fekvőtámaszt nem talaljátok nehéznek nyugodtan rálehet dobni taskaval 10-20-30kg úgy már tuti elég lesz. 1 széken a láb 2 szék melyen 2 kezed ezzel mélyebbre is beengedheted magad fekvözesnel(nem mesz neki a foldnek) mint ahogy egykezessekkel is lehet felvenyomasnal. Ezáltal van már egy nagyobb mozgástartományod és nagyobb súly a hátadon de nem hinném, hogy ennyi nehezítésre szükség lenne.

Hátra opcionálisan invertált evezést vagy huzodzkodást ha tud otthon az ember nem is kell több (ezekre is lehet plusz sulyt tenni)

Egy huzodzkodot kell beszerelni meg keveske sulyt meg amit ugy latsz megtetszik és már el is tudod kezdeni 1-2 havi kondi termi bérlet árából. Csak az elvész ez meg nem.

Ha idővel bővíteni akarod egy tolodzkodo és kezi súlyzó szett úgy már elég sok gyakorlatot tudsz csinálni.


Elsőre kicsiben elkezded aztan majd látod


Tedd vagy ne tedd de ne próbáld

márc. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az otthoni edzés gondolatát is elhasogatom.

Mert itt a tévé, a gép, a messenger.

+ Albérletbe vagyok, nem fogok itt alakítgatni, ha lehet fél év múlva már nem itt leszek.

Én azért járnék edzőterembe is, amiért focizni is jártam.

Látom, hogy a többi csinálja és az inspirál engem.

Pl. ki tud nyomni 100 kilót, b*szki de erős ez az ember, meg akarom csinálni én is.

Fociban én vagyok a csapatban az egyik leggyorsabb játékos, mégis ha egyedül megyek futni 2 kilóméter után hazamegyek, mert unom.

Egyszer mentem futni egy futócsajjal, futottunk vagy 9 kilómétert.

Nem a súlyokkal kell küzdeni, elsősorban saját magammal.


Én nekem személy szerint áltatás az, hogy rossz dolog tespedni, én imádok. Ülni, feküdni és csak bambulni az egész napos fáradtság után.

Így csak akkor megyek edzeni ha van motiváció.

Mondtam egy kollégámnak, hogy elkezdek edzeni és ez is egy motiváció, mert ha rákérdez nem akarom azt hogy szavahihetetlen legyek.

De az hogy jól eső érzés, kikapcsolódás, élvezetes azt nem mondanám.

Az a jól eső érzés mikor kitűztem egy célt, és lenyomtam az edzés és kilépek az ajtón.

márc. 8. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Jah hát minden ember más, nem vagyunk ugyan olyanok.

Tedd azt amit jónak látsz

márc. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6.Igazad van.Majmolni kell a többieket.Azért kell menni!

Ha józsi kinyomott 80 kilót,akkor te nyomj ki 81 et!

Ez fontos!!

Megmutatni másoknak,hogy milyen bivály is vagy!Csinálni vagy 10 képet és telexarni vele a féjszbukot.

Erre érdemes hosszútávon alapozni!

márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!