Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért tartják jobb gyakorlatna...

Miért tartják jobb gyakorlatnak a hasprést, mint a felülést?

Figyelt kérdés
Hasprésnél nincs progresszió. Tehát hosszú távú fejlődés sincs. Felülést meg lehet súllyal csinálni, amit kb a végtelenségig lehet emelni.

márc. 1. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A hasprés kihasználja az egyenes hasizom funkcióját, a felülés pedig csak az alsóháti gerincszakaszt használja ki.

Én egyébként a hasprést se tartom fontosnak. Ha te valami okból kifolyólag célzottan az egyenes hasizmot akarod edzeni, akkor végezz harangozást (tudom, nem szereted, már más kérdésed alatt írtad), de én a helyedben elengedném ezt a hasazás dolgot. A testépítésben nincs nagy jelentősége (pláne nem naturál hobbigyúrósként), hisz a testzsír-százalékodtól és a genetikádtól függnek a hasad kockái. Nem ér annyit a téma, hogy pár naponta kiírj egy ezzel kapcsolatos kérdést, és hogy ennyit szorongj ezen, mert csak kitiltatod magad a moderátorokkal.

márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felülésnél sokkal könnyebben szétnyírod a porckorongjaidat,főleg súllyal.
márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Érdemes meghallgatni, mit mond ez az ember

https://www.youtube.com/watch?v=a2UzuTsErlY

márc. 8. 22:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!