Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez megfelelő súlyzós lábedzésnek?

Ez megfelelő súlyzós lábedzésnek?

Figyelt kérdés

Heti 2 alkalommal végzem ezt a lábedzést. 4 feladat, 4-4 szett.

Kézi súlyzós szumó guggolás és román felhúzás, csípőhinta rúddal, lábtoló.

Addig pakolom a súlyokat amíg max 5-6 ismétlés sikerül. A lábtoló és a csípőhinta is 100+ kilónyi tömeggel megy.

Nekem is cél az esztétika de a funkcionális erőnövelés is pont ugyanannyira fontos számomra, ezért helyezem előtérbe az összetett, compound feladatokat. Nincs sok időm egyhuzamban a kondiban, az izolációs gyakorlatokra így nincs is időm tulajdonképpen.

Ez az edzés mennyire megfelelő az én céljaimhoz? Szívesen fogadom a véleményeket, tanácsokat tapasztaltaktól.

(23/Nő)



márc. 17. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Fejlődsz? Tudsz regenerálódni? Mindig ezt a két kérdést kell feltenni. Ha a válasz rájuk IGEN, akkor megfelelő az edzésprogram, ha NEM, akkor nem megfelelő. Ha a progresszív túlerhelés, a bukás közeli intenzitás és a regeneráció megvalósul, akkor valószínűleg megfelelő lesz.
márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Ha az erő is fontos, akkor én gépeket nem is használnék. Guggolás, sima felhúzás, szumó felhúzás. (ezek mind rúddal) Guggolásból 6 sorozat. A két féle felhúzásból 3-3 sorozat. Így marad időd vádlizni is, esetleg hasazni. A heti 2 alkalom teljesen jó.
márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Amiket írtál szerintem jók, de neha valtogatnam a gyakorlatok kozti variaciot mint pl ruddal vagy kezivel rdl merevlabad sumo block pull meg megallitasokat is szoktak vegezni az eroemelok, érdemes mindig a gyengebb szakaszra osszpontositani.

Pl ha valakinek nehezen megy a vége a fekvenyomasnak (lockout) akkor szűken nyomhat rá vagy tolodzkodhat ilyesmi felhuzasnal guggolasnal is, ne csak ugyan azt a terhelést kapja a tested

Illetve neha ismetlesekbe is jo lehet változtatni

Pl egy 8-12 ismetleses nap egy 4-6

márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!