Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha az izmok átlagos regeneráci...

Ha az izmok átlagos regenerációja kb. 2 nap, akkor mi értelme van az olyan osztott edzésnek, ahol 1 izomcsoport csak heti 2x kerül sorra?

Figyelt kérdés
[Natúrban.]
márc. 18. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem ilyen egyszerű, nem ennyire fekete-fehér.

Mi a kérdés? Hogy működhet-e olyan edzésprogram, ahol nem heti kétszer edzed meg az izmokat, hanem heti háromszor? Mert akkor a válasz IGEN. Minden csak a programozástól függ.

márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de inkább fordítva értettem. Ha ennyire a maximális hatásfok számít, akkor miért nem edzenek többen heti 3x egy izmot?
márc. 18. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert még egyszer leírom, hogy ez nem ilyen egyszerű. Csinálj 12-16 hétig egy olyan hipertrófiás programot, ahol ténylegesen minden munkasorozatot RPE7-RPE10 intenzitással végzel a progresszív túlterhelést betartva úgy, hogy heti háromszor edzel meg minden izomcsoportot. Szerinted hány hét után fog kifingani a regenerációd, és hány hét után jönnek majd a fájdalmak, a sérülések, a gyulladások, az idegrendszeri kiégések? Léteznek olyan erőemelő programok, ahol például heti négyszer fekvenyom a sportoló, vagy heti háromszor guggol, de az edzéstervek komolyabb haladói szinten működnek, és csak akkor, ha a program tökéletesen egyénre van szabva. Meg hát egy erőemelő programot nem lehet összehasonlítani egy hipertrófiás programmal. Nem véletlenül nem edz így a testépítők 99%-a.

Ráadásul a regenerációs idő se fekete-fehér. Van olyan edzés, ami után 24 óra múlva már regenerálódott az adott izom, és van olyan, ami után még 96 óra múlva se. Az általad említett 72 óra nem egy kőbe vésett univerzális állandó, ami mindig mindenkire igaz.

márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ott kezdődik h nem annyi a regeneracios ideje a bicepsnek mint mondjuk a comb hajlítónak szóval ezt így általánosítani nem lehet ahogy azt te gondolod kérdező


de a 3as ezt jól le írta

márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden izomnak más a regenerációs ideje. Míg az oldalsó és hátsó válladat, illetve a bicepszedet simán edzheted heti 3x, addig a combhajlítódat edzve heti 2-nél többször már elég durva túledzést tud okozni. A hátad és a combfeszítőd is sokkal többet bír, mint pl. az elülső vállad, a melled és a tricepszed. Az izmokra egyénileg kell beosztani a heti volument.
márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban találsz infót az izmok eltérő regenerációs idejéről:

https://www.youtube.com/watch?v=0ZE74Hc7BOg

márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, próbáld ki.

Nekem a 10napra 2x izomcsoport edzés vált be. Nem mindegy mennyire van leterhelve azért. Ha gyengébben edzed meg edzheted 3x is.

En kemenyebben szeretek edzeni igy a heti 2 mar sok az 1 et kevésnek talaltam igy ez vallt be.


Tehat probald ki ami bejön azt csinald

márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 7 éve edzek teljes test edzéssel. Általában heti 2-3 alkalommal végzem ezt. Nem tudok kiegyezni ilyen RPE 7-8 intenzitással, inkább 9-10. Eddig bajom még nem lett és arányosan izmosodok, bár az utóbbi inkább a gyakorlatszelekciónak köszönhető. Próbáltam az osztott edzést is, de egyszerűen zavar, hogy egy hétig kell pihentetnem valamit, bármennyire is legyilkoltam. Szóval összességében nekem ez bevált.
márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fugg a szinttől is. Ki mekkora súlyokat mozgat
márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!