Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A progressziót milyen gyakran...

A progressziót milyen gyakran szükséges megvalósítani? Nyílván edzésről edzésre nem lehet.

Figyelt kérdés
márc. 28. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben edzésről edzésre is simán megvalósulhat, aztán hétről hétre, aztán hónapról hónapra, aztán edzésblokkról edzésblokkra, aztán évről évre. Haladóként már nagyon lassú a progresszió, de ez természetes, emiatt nem kell stresszelni. 15 év után 200 kiló fölötti munkasúlyokkal guggolok/felhúzok. Ezen a szinten már nyilván nem fogok dinamikus ütemben újabb és újabb tárcsákat fellapozni a rúdra.
márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elején (mondjuk az első év) reális lehet az, hogy minden edzésen növelj a súlyon, de ez sem azért van, mert ennyire erősödnél, hanem mert megtanulsz jobban koordinálni is mellé, kevésbé fáradsz el stb.


Én lassan 3 éve edzek, eléggé odafigyelek a dolgokra, habár ez a fizikumom nem látszik annyira (evészavar, folyton csak szálkásítani szeretnék, stb), de tényleg mindent a lehető legkomolyabban veszek. Tudok bukásig edzeni, figyelek a kalóriára, 2g/testsúlykg fehérje mindig megvan, a gyakorlatokat is helyesen végzem, alvás az lehetne jobb, mert gyakori a felébredés éjszakánként, de ennek ellenére sem vagyok álmos. Az túlzás, hogy haladó lennék, de a középhaladó fixen megvan.

És már most elértem azt a szintet, hogy nagyon ritka az, amikor edzésről edzésre akár +1 ismétlés is jön, pedig tényleg mindenre figyelek.


Összességében elmondható, hogy ha 1 hónapig ugyanazzal a súllyal és ismétlésszámmal dolgozol, akkor valami hiba van a gépezetben.


De ezt nem lehet évekhez kötni, mert van, aki 10 évig ugyanazokat a súlyokat mozgatja meg és észre sem veszi, mert nem naplózza az edzését..

Nem az számít mióta edzel, hanem, hogy mióta edzel JÓL.

márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2ev utan mar csak idokozonkent jott egy nagyobb erofejlodes de sok mindentol fugg van mikor semmi se javul aztan meg egyikrol masikra +2ismetles . Volt amikor folyamat 100ba csak 6ment 1 honapjg tolodzkodtam utana 100ba 9

Attol us fugg mid van lemaradva es melyik gyakorlat segithet. Bele.

7honapig nem guggoltam(otthon edzeddtem) de also hatat es hanjlitot fejlesztettem. Utana mikor elkezdtem guggolni ujbol ugyan annyival ment mikor abba hagytam..

de minden alkalommal fejlodott es 1-2 honap alatt 120-180ra felment mert valoszinuleg a combfeszito volt lemaradva es gyorsan felment a tobbihez

márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
en szerintem ugy tudsz gyorsan fejlodni ha kezdokent alapot epitesz es technikat. Kozephadoke t ramesz arra ami le van maradva. Haladokent pedig mar mindenre kell figyelni es aprosagokra epiteni
márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anusbari válasza:
2-es,hogy tudsz 2g/kg fehérjét megenni?Mik azok?
ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!