Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy izomcsoportra ha több...

Egy izomcsoportra ha több sorozatot végzek (pl. 10 helyett 13-at), akkor jobban is fog fejlődni?

Figyelt kérdés

ápr. 1. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, van még több edzéstényező a volumenen kívül, azokon is múlik a dolog.
ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Kutatások alapján az ideális heti sorozatszám izomcsoportonként 10-20 között van. Ez egy nagy átlag. Valamely izmok kevesebbet bírnak, valamelyek pedig többet. Pl. a széles hátizom, combfeszítő, has, oldalsó és hátsó váll, csuklya, alkar, bicepsz, vádli többet bírnak, mint a mell, elülső váll, tricepsz, combhajlító. Amelyek kevesebbet bírnak, azokat vagy ritkábban edzed vagy kevesebb sorozattal. Ezen kívül egyénileg is lehetnek különbségek. Valakinek a tolóizmai bírnak több sorozatot, valakinek a húzó izmok. Szóval a lényeg, hogy egy jó kiindulópont lehet, amit írtam, de egyénileg kell kitapasztalnod, hogy neked miből mennyi okoz fejlődést. A heti minimum 10 sorozat izomcsoportonként egy jó kiindulópont. Annyit általában mindenki bír és fejlődik tőle.
ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En heti masfelszer szoktam edzeni/izom

10napra 2x

2sett/gyakorlat

Általában 2-3gyakorlat /izom

Ez kb heti 6-8szett /izom

Nekem bevált igy is nem muszáj a 10de lehet elbirnam meg

Nem mindig megy a regeneracio ugyan úgy nem profi testepitok vagyunk nem ez az életünk napi. 9-10ora munka mellett es mas gondokkal ugyekkel.


Minden szett viszont bukasig megy nagy intenzitású edzések

Tudok növelni lassankent a sulyokon es folytonos a fejlődés es nem edzem tul magam bukasig menve se

Nekem igy vallt be meg szeretek is keményen edzeni de azt sok volumennel meg nem bírnam/birtam

ápr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most ha valaki csinak 4set/gyakorlat 4-5gyakorlat /izom heti 2x az 30felett is van/izom azzal meg nem lehet keményen edzeni

Es sok ilyen edzestervet latni meg emberket aki 2 oran at nyuzza magat csak mell napon rengeteg volumennel

Csak annyi ismetles marad benne hogy vagy nem jo izomepitesre vagy tultolja es nemtzd regenerálodni

Ez csak idopazarlasra jó es kaloria égetésre

ápr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aztan rafogjak a genetikara
ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!