Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Honnan tudom, hogy fejlődni,...

Honnan tudom, hogy fejlődni, nőlni fog az izmom?

Figyelt kérdés
Pl én mint kezdő lemegyek mellezek, rudra felteszek 20kg-t abból tudok nyomni 13-at, akkor tuti, hogy izmos leszek, ha ezt folytatom? vagy ez,hogy működik? Illetve megvan a megfelelő mennyiségű fehérje(kb150g),és kalória pluszban vagyok.
ápr. 1. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több módja van. Én így csinálom.


Kijelölök egy ismétlésszámot, pl. guggolásnál 10 ismétlés. Amikor meg tudok csinálni 3 sorozatot 10 ismétléssel, akkor következő alkalommal növelem a súlyt 1 kilóval. Amíg tudod növelni a súlyt fokozatosan hétről-hétre, addig fejlődni fogsz.

ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de pl kezdőként honnan fogom tudni,hogy ha valamiből csinálok 3x10-et akkor az utolsó sorozatnál már nem a fáradtság miatt nem megy a 10-vagy ténylegesen azért mert sok a súly? nyilván úgy értem,hogy első sorozat x kg,második x+1,harmadik x+2
ápr. 1. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Onnan fogod tudni, hogy 8-16 hétig követsz egy edzésprogramot, amiben a bukás közeli intenzitás és a progresszív túlterhelés adott. Ha nagyobb munkasúlyokkal dolgozol a konditeremben, illetve jobban nézel ki a tükörben, mint 8-16 héttel korábban, akkor erősödtél, izmosodtál, fejlődtél. Ha nem, akkor le kell vonni a következtetéseket, és végig kell gondolkodni, mik voltak a hibák, majd ennek megfelelően belőni egy újabb 8-16 hetes blokkot. Ez a hosszútávú fejlődés kulcsa.

A kezdő hónapokban egyébként még akár hétről hétre is lehet látványosan fejlődni.

ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"kezdőként honnan fogom tudni,hogy ha valamiből csinálok 3x10-et akkor az utolsó sorozatnál már nem a fáradtság miatt nem megy a 10"

Kezdőként sehonnan nem fogod tudni. Ezért szokták azt mondani, hogy egy kezdő még nem képes bukásig edzeni, mert fingja nincs arról, mi a valódi bukás. Az első hónapokban annyi a dolgod, hogy megtanulj edzeni, táplálkozni, regenerálódni, és hogy minél több tudást és tapasztalatot szerezz. Ha van már elég tudás és tapasztalat, akkor jöhet az a stratégia, ami a 3. válaszban le lett írva.

ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele hanem nyomjad!
ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!