Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolásnál 90-100 kg-nál...

Guggolásnál 90-100 kg-nál tényleg nem érdemes térdbandázst használni?

Figyelt kérdés
Illetve bandázs vagy térdgumi a jobb?

ápr. 10. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Hat lehet használni ha faj a terded

Attol függ kirol van szó


Terdgumi eleg arra hogy terdfajaspn segitsen meg megfelelően támogatást nyújtson védjen

A bandazsal mar nagyobb sulyt mozgatsz es nehezebb lemenni meg fajhat is.(eleg szorosak)


Terdgumibol meg egy jo fajtat erdemes venni es vastagot guggolasra nekem 7mm van 2 fele is sajnos magyarba csak sbd van jóféle de az drága

Szlovákbol rendelrem az egyiket az fele annyi volt de nagyon jó egy tökéletes minoseg

Az ilyen gymbeames sza rok segtorlesre jók semmi ilyet nem vennek onnan marketingnek nekik nagyon jó ugy is van aki meg a tepozaras ovet is megveszi annyi ésszel nekik meg pénz


De mindig ha felveszel egy minosegibbet dragabbat erezni fogod hogy mennyivdl másabb ezek a gymbeamesek meg eleg alsokategoriasok.

En is vettem mar gagyit placebo volt csak kb hogy huha fogja a labat de mig ninxs tapasztalat nem is erted mennyire kell es sokan elvannak ezekkel.


Ha felveszem most a terdgumit vagy konyokgumit az par perc alat olyan forrova teszi a ízületet(rendesen belehet izzadnu ala) es toketelessen fogja masnap meg se erzem meg kozbe is jobb érzés. (Alapból a konyokom fajt mindjg utána)


Megeri hasznalni akarmikortol egészség szempontjából


De nem biztos hogy muszáj ha nem fáj semmid es tobbet is elbirhatsz még.

ápr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akár használhatsz 90 kilós guggihoz is bandázst, de felesleges, sőt kontraproduktív is lehet. Élből egy jól feltekert bandázzsal ilyen kicsi súllyal le sem tudsz guggolni vízszint alá, plusz azt azért tudd, hogy veszélyes játékszer lehet, mert pont ott veszi le a terhelést az izomról, ahol a legbiztonságosabban és legjobban terhelhető lenne, ezáltal nagyon sebezhetővé teszi a rostokat, szalagokat, izületeket. Nem véletlen, hogy a legtöbb guggolás során fellépő sérülés (pl. szakadás) bandázsban történik meg, bár 90 kilónál ez a veszély annyira nem potenciális.

Naturál hobbigyúrósoknak alapvetően se bandázsra, se térdgumira nincs igazán szükségük, de egy jó térdgumival (pl. SBD) nem lősz mellé. 35-40 ezer forint alatt nem kapsz jót, szóval ha nem vagy erőemelő, akkor tényleg nincs rá szükség, de nem lősz vele mellé.

Egyébként nem is a munkasúly a releváns térdgumi tekintetében, hanem az intenzitás. Bármelyik sorozathoz felhúzhatod a térdgumit, akár egész edzésen rajtad lehet, ha stabilabbnak érzed vele a végrehajtást, de RPE5-RPE6 intenzitású sorozatoknál nyilván nem igazán lesz szerepe, RPE7 fölött viszont már abszolút lehet szerepe.

ápr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En strongot (amerikai marka) 20ert vettem kis akciovsl igaz vamot radobtak

Vannak meg ezek a monsterpowersek abból is van egy az is 20koruliek kulfoldi ceg de magyar oldala is van ide is kihozzák normális áron meg gyorsan.

Monsterpower ahogy mertem 7mm nagyobb pedig az van ráírva meg valamiért kur va forro is.


Szerintem ezekkel se lösz mellé 20korul jobb mint 40korul venni

ápr. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem mindegy, hogy 60 kiló vagy, vagy 100. Szerintem ha edzel pár éve és maxolni akarsz akkor néha jó kipróbálni a térdgumit
ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!