Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Úgy lehet izmosodni, hogy...

Úgy lehet izmosodni, hogy mindig fix súllyal edzünk?

Figyelt kérdés

Fix, ugyanakkor "könnyű", közepes és nehéz súllyal?


Ha fix súlyzóim vannak, pl:.

15, 20, 25, 30 kg-s egykezesek, aztán lennének könnyebb és nehezebb edzések.


ápr. 16. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg elég az otthoni súlykészlet ahhoz, hogy az izmaidat időről időre újabb és nehezebb kihívás elé állítsd (progresszív túlterhelés), ezáltal stimulálod őket az adaptációra és a növekedésre (hipertrófia), addig minden rendben.
ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egy idő után nem. Én úgy szoktam csinálni, hogy pl. guggolásból amint meg tudok csinálni 4x10 ismétlést, akkor növelem a súlyt 1 kilóval. Ha nem lenne lehetőségem állandóan bővíteni a súlyt, akkor nagyon hamar megállnék a fejlődésben. Pedig még csak 42 kilónál tartok guggolásban. Már most sem lenne elég nekem az, amit írtál, pedig eléggé kezdő szinten vagyok még.
ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

mindent leírtak előttem


azt am nem tudom hogy pl lábat hogyan edzel meg max 30 kgos egykezessel

ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A progresszió oké, csak fix súlyok vannak. Az egyikkel 15, a másikkal 10-12, a harmadikkal 6 ismétlés megy. Oké hogy tartományban vagyok, de hogy valósítsam meg a progressziót?
ápr. 16. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet progresszió: az ismétlésszám növelése, a dinamikus szakasz tempójának növelése, negatív szakasz tempójának csökkentése, a technika javítása. Viszont ha a tényleges izomépítés a cél, akkor előbb-utóbb rá fogsz jönni, hogy a hosszútávú eredmény kulcsa, ha időről időre növeled a használt munkasúlyt, az pedig otthon 20-30 kilós kézisúlyzókkal erősen korlátozott.
ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!