Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan működik az izomnövekedés?

Hogyan működik az izomnövekedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nem igen találol a neten erre vonatkozóan részletes leírást, így hát itt próbálkozom.Hogyan zajlik a teljes folyamat?Hogyan nől leggyorsabban az izom?Heti hány edzés javasolt, illetve mennyi pihenőnap szükséges, ahhoz, hogy az izomrostok fejlődni tudjanak? Izomcsoportonként hány gyakorlat és hány ismétlésszám javasolt?Napi hány gramm fehérjét kell bevinni a gyorsabb növekedés érdekében.Nagyon kezdő vagyok a témában, ezért ez a sok kérdés.

Köszönöm előre is a válaszokat!


ápr. 18. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Amikor csinálsz egy bármyen gyakorlatot akkor a meglévő izmaidat használod. Ha elértel ida hogy abszolút nem tudsz többet, na akkor még csinálj kettőt. Az a kettő fogja fejleszteni.

Fehérjéből 1.6 gramm kell testsúlykilogrammonként. 100 kilósnak 160 gr

ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Heti hány edzés javasolt, illetve mennyi pihenőnap szükséges, ahhoz, hogy az izomrostok fejlődni tudjanak?"


Annyi edzés javasolt, amennyiből tudsz regenerálódni. Lehet 3 edzéssel is pocsék regenerációt összehozni és 6 edzéssel is lehet jól programozni edzést, amivel fejlődni fogsz, mert tudsz regenerálódni és lesz progresszió.


"Izomcsoportonként hány gyakorlat és hány ismétlésszám javasolt?"

Teljesen mindegy a gyakorlatok száma, ismétlésszám valahol 5-15 között legyen, megfelelő efforttal, bukásig, bukáshoz közel. 2-3 gyakorlat / izomcsoport és gyakorlatonként 2-3 sorozat / izomcsoport. Ez az egész hétre érvényes.


"Napi hány gramm fehérjét kell bevinni a gyorsabb növekedés érdekében."

Valahol 1.6g/2g testsúlykg között. Az sem baj, ha 2g fölé mész.

ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
ápr. 20. 21:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért emelted ki a kérdést? Mi még a kérdés, ami nem derült ki a tűpontos kommentekből és a két szakmai videóból?

Neki kéne állni edzeni és diétázni, haver!

ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hová diétázzak 58 kg-ról haver?Edzést pedig már elkezdtem 3 hónapja, de valamit rosszul csináljátok, mert a fejlődés apró jelét sem látni, ezért írtam ki a kérdést.És minél több választ és véleményt akarok kapni, ezért emeltem ki...
ápr. 26. 15:53
 7/12 A kérdező kommentje:
*csinálok
ápr. 26. 15:53
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hová diétázzak 58 kg-ról haver?"

A diétázás nem csak a kalóriadeficiten alapuló étrendet jelenti, hanem magát a sporttáplálkozást, haver.

"Edzést pedig már elkezdtem 3 hónapja, de valamit rosszul csináljátok, mert a fejlődés apró jelét sem látni"

Akkor mindent rosszul csinálsz, mert az első hónapokban még a leghülyébb kezdők is fejlődnek a leghülyébb maszatolásoktól is. Nézd meg a belinkelt két videót. Nettó 30 perc az egész. Ha úgy edzenél és táplálkoznál, mint ahogy a videókban elhangzik, akkor fejlődnél.

ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megnézem aztán írok, hogy mit csináltam eddig másként
ápr. 26. 16:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak most nézed meg? Megérte egy teljes héttel ezelőtt belinkelni őket. Már rég előrébb lennél. Nem elég kérdéseket kiemelni a gyakorikerdesek.hu-n. Kénytelen vagy rohadt kemény munkát beleölni a tanulásba, az edzésbe, a táplálkozásba ahhoz, hogy fejlődj. Ha pedig 3 hónap alatt a fejlődés csíráját sem látod magadon, akkor mindent máshogy csinálsz, mint ahogy az a videókban elhangzik.
ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!