Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha csak súlytartáshoz szüksége...

Ha csak súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiséget fogyasztok, akkor ha izomtömegben nem is, de erőben lehet növekedni?

Figyelt kérdés
Szikár testalkatúként nem nagyon érdekel a tömegnövi. Próbáltam de nem éri meg a befektetett munka. Viszont erősnek mindig is erősnek számítottam, csak sosem voltam izmos. Ezért inkább az erő növelés érdekelne. De nem akarok annyit enni, hogy közben zsírosodjam. Szikár embernek nem áll jól egy pocak.
ápr. 19. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szintentartó kalóriabevitellel is lehez izmosodni, erőt növelni pedig pláne. Ez az edzéseden fog múlni, nem a kalóriabeviteleden. A kalóriatöbblet csak azért szokott ajánlott lenni, mert senki nem tudja pontosan, hogy konkrétan hány kalóriával tud szintentartani, ráadásul ez aktivitástól és egyéb random tényezőktől függően akár naponta változhat is, tehát a kalóriatöbblet azért jó, mert hála neki biztosan nem vagy kalóriadeficitben.
ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

" kalóriatöbblet azért jó, mert hála neki biztosan nem vagy kalóriadeficitben "


ez frappáns 😄

de am ja. így van


kaloria deficitbe nem igazán lehet erősödni hosszú távon. izmot építeni pedig max kezdőként

szinten tarto kaloria bevitellel lehet erősödni meg izmot építeni is. úgy tudsz meggyőzödni arról h megvan a szinten tartó kaloria beviteled hogy kaloria többletbe vagy. igazából csak erre kell a kaloria többlet

ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit az első 2 válaszoló leírt teljesen igaz, abban az esetben, ha nem edzel már 10-15 éve..

Ha profi vagy kb. 10-15 év edzésmúlttal, akkor KÖTELEZŐ a kalóriatöbblet, hogy fejlődj.

ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!