Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehérje mennyiséget is...

A fehérje mennyiséget is lehet hetibe számolni mint a kalóriát?

Figyelt kérdés
Kalóriánál tanácsos egy hetet tartani diétánál, pl heti 10500 kalória a keretem. Az bevihetem úgy hogy hétköznap, napi 1200 kalóriát viszek be és hétvégén 2 nap alatt meg 4500- at. Ez fehérjénél is működik ha edzek? Pl ma bevittem a 70 kilómhoz 160 g fehérjét, tegnap csak 130 grammot. Akkor ugyanúgy beépülhet a mai?

ápr. 20. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

70 kilóhoz a 160g fehérje és a 130g fehérje is elég, szóval ez nem oszt, nem szoroz.


Akkor lenne probléma, ha egyik nap 20g fehérjét vinnél be, a másik nap meg 150-et.. Heti szintbe nem hiszem, hogy jó ötlet ezt mérni.


Kalóriánál simán megteheted azt, hogy 1200 kalóriát eszel 5 napig, majd 2 nap alatt 4500-at, de fehérjénél hogy képzeled el ezt? 5 napig 40g utána meg 2 nap alatt 200g?

ápr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem olyan nagy különbségre gondoltam, hanem mint pl az említett példába. Hogy 160 g másik nap meg 130, de akkor ennyi differencia nem oszt nem szoroz, köszi!
ápr. 20. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így ebben a formában a kalóriánál se lehet megcsinálni, nemhogy a fehérjénél. 1200 kcal egy felnőtt férfi ember BMR értékét nem fedezi, szóval kritikusan kevés. Ha neked mondjuk napi 3000-3200 a kcal beviteled, az rendben van, hogy egy héten 1-2-szer csak 2930 kcal jön össze, de a többi nap rendben van. De szerinted az fejlődéshez fog vezetni, hogy 5 napig a BMR értékedet is aluleszed, utána 2 nap alatt bezabálsz? Fehérje esetében ugyan így nem működik.
ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mind a ketto csak mertekkel mukodik. Viszont a feherje beepulesnel szamit a 24-48 ora.

70 kilohoz meg pontosan ugyanannyira hatasos a 120, a 130 es a 160 feherje. Habar a 160 tok felesleges.

De ha egyik nao csak 80 lenne masikon 200 az rossz a vesednek is es nem is ugy epul be ahogy kene

ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!