Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez naturál forma?

Ez naturál forma?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömről van szó, aki állítása szerint naturál.


Nos, ha valóban így van, akkor viccen kívül ez nemzetközi viszonylatban is nagyon jó lesz majd.


Kb. 4 éve jár edzeni.


Az erőszintje nagyon megugrott másfél év alatt. Másfél évvel ezelőtt 40kg-40kg kézisúlyzókkal nyomott fekve, most 140kg smith keretes nyomás 10 ismétlés.


Másfél évvel ezelőtt 140kg guggolás 8 ismétlés

Most 180kg smith keret 10 ismétlés


Mindig is versenyezni szeretett volna, és genetikát nézve kb. erre született, szóval, ha valakinek, akkor neki lenne értelme komolyabb szintre lépni.


A váll kerekségét nézve szerintem nem naturál, azonban én nem nagyon értek ehhez. Komolyan veszem a sportot, én is szeretnék majd versenyezni, de sosem értettem ahhoz, hogy megállapítsam ki naturál és ki nem. (Jó, nyilván egy profi testépítőről megtudom mondani.. :D)


[link]



ápr. 22. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Továbbra sem lehet megmondani egy szar fotó alapján (amin ki tudja, hogy van-e retus), hogy ki naturál, és ki nem. A belinkelt forma nyilván egyáltalán nem tűnik naturálnak, de az fontosabb kérdés, hogy miért posztolod az ismerőseid félmeztelen fényképeit erre az oldalra? Ez jogilag problémás, amit a moderátorok szankcionálni fognak.
ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kép alapján szinte 100% hogy nem naturál. Ilyen szárazsággal ekkora tömeget csodagenetikával se lehet építeni.
ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1#

Ennyi erővel akkor a létező összes interneten talált kép illegális?


2#

Láttam már nagyon jó genetikájú naturál versenyzőket, de egyikőjüknek sem volt ilyen kerek a váll. Nyilván van esély rá, hogy naturál, de elnézve az erőszint ugrást és azt, hogy ezt 3-4 év alatt érte el, gyanús.

ápr. 22. 14:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már az erőszint ilyen mértékű megugrásából is szinte egyértelműen nem naturál már, ezt a kép csak megerősíti.
ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Történetesen a leírtak alapján az erőnövekedés még lehet is reális, ha adott a tehetség, a jó edzésprogram, a jó étrend. Fekvenyomásban egy kicsit érdekes, de guggolásban akár tényleg lehet reális. Viszont a fotó alapján valóban 99% az esélye, hogy nem egy naturál srácról beszélünk.
ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha számít valamit, akkor Classic Physique a kategóriája.
ápr. 26. 17:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Tehát versenyez? Melyik szövetségnél? Mert ha nem az INBA-nál vagy valamilyen tesztelt szövetségnél, akkor nyilván nem naturál.
ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tesztelt, vagyis nem tudom akkor pca-nál is indulni fog, ami nem tudom hogy csak naturál verseny-e.
ápr. 26. 19:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy naturál verseny. Ha ezt hamarabb leírod, akkor rég túl is estünk volna a kérdésen.
ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nemrég tudtam meg én is.


Elvileg majd szeretne indulni egy kifejezetten naturál versenyen is rá 1 hétre. Na akkor fogok majd nevetni egy jót, ha valóban natural kategóriában indul. :D

ápr. 26. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!