Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egykezes súlyzó, de milyen...

Egykezes súlyzó, de milyen vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egykezes súlyzót venni, de több féle is van.

Én pl. ezt a kettőt néztem, el tudnátok mondani, hogy pl. az öntöttvas tényleg előnyös vagy mindegy milyen anyagból van a súly.


[link]


[link]


ápr. 27. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem mind a kettőből van. Vassal kezdtem, mert elégnek gondoltam a súlyt. Nem rossz, nem is nagy, a hátránya (az enyémnek), hogy nem csavaros rögzítő volt, hanem szorítós, de ahhoz képest egész jól bírja. A másik, hogy óvatosan kell bánni vele a padlón, mert nem burkolat barát az öntött vastárcsa. De én szeretem, és amire vettem, tökéletes.


Aztán akartam bővíteni a vasat, csak olcsóbb volt venni egy olyan műanyagos vackot (a vashoz kellett volna erősebb szorítót is). Szóval vettem egy nagyobb szettet, ilyesmit:

[link]

Elég nagy a térfogata, de nagyon pozitívan csalódtam benne. Szerintem egy otthoni alap edzéshez kell ennyi súly a mell, hát és a láb miatt (bár a lábnak ez is kevés). Én felváltva használom őket, kis izomoknál a vasat, egyszerűbb mozgatni, pakolgatni, kompaktabb, de nagyobb izomnál muszáj a nagyot is használni.

Szóval az otthoni edzéshez mind a kettő jó, de a 2x10 kg nagyon hamar kinőhető.

Meg persze számít, mi a cél. Egyszerű állóképességnek, vagy sporthoz elég a 20kg-os, ha látható izom mennyiség kell, akkor a nagyobb súly kell. Nyilván nem edzőtermi szintről beszélünk, de én csak ezeket használom, és megkérdezik, hova járok gyúrni. Erre a szintre elég.

ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
ápr. 27. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Decathlonon van egykezes súlyzó tudod bővíteni is nekem olyan van 36-36kg tudom bővíteni ami tobb mint elég otthonra
ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!