Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebellt vegyek vagy sima...

Kettlebellt vegyek vagy sima egykezes súlyzót?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon rossz állapotban vagyok edzettség szempontjából…


Egyelőre nem akarok komolyabb edzésterveket készíteni, mert biztos hogy nem tudnám egyből betartani…


Most az a cél, hogy a 0 helyett valamennyit mozogjak, mert a valamennyi biztosan jobb mint a semennyi.


Egyelőre komolyabb fogyókúrás étrendet sem állítok magamnak össze, hanem első körben kizárom azokat a nagyon egészségtelen “ételeket” amiket rendszeresen fogyasztok. Illetve több zöldséget és gyümölcsöt eszem majd…

Aztán majd meglátjuk mi lesz később, ha ez így már megy.


Ami jelenleg rendelkezésemre áll az edzéshez, az egy húzódzkodó/tolodzkodó állvány amit ingyen kaptam ajándékba, mert aki adta az vett magának olyat amin több gyakorlatot is tud végezni…


Még nagyon rosszul megy a használata, mivel túlsúlyos vagyok, de már 2 hete mindennap használom és fejlődtem is benne minimálisan.


Ezenkívül vettem egy olcsóbb Tunturi szobabiciklit… Hétvége előtt jött meg, még nem használtam, de komolyan tervezem használni azt is.


Majd szeretnék venni egy fekpadot meg egy kétkezes súlyzót hozzá, viszont az nekem most nagyon drága lenne, úgyhogy az még eléggé a jövőzenéje.


A kérdés az lenne, hogy most inkább kettlebellt vegyek vagy egykezes súlyzót?


Melyiknek mi az előnye?


Jelenleg semmilyen súly nem áll rendelkezésemre. Ezért lenne rá szükség és ezek relatíve olcsón is beszerezhetőek.


[link]


Vagy ebből vennék 2 darabot


[link]


Vagy ebből, szintén 2 darabot.


Melyik legyen inkább?



2022. febr. 6. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Inkabb 2 szerelheto 1kezest vegyel. Ezek fix sulyuak, nem tudod varialni. Kezdesnek inkabb 2 egykezes rud meg 4-4 2.5kg tarcsa. Ugy van 2 10esed de letudod venni 2 5osre is
2022. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Itt a célt kell elsősorban eldönteni.


Fogyáshoz nagyon jó a kettlebell, mert állóképesség növelő, kardió és mellette izömnövelő is, sok sok videó van fent akár teljes testedzéshez is. Hátránya, hogy tudni kell használni, mert könnyű vele sérülést szerezni és kötött a súly, tehát gyorsan ki lehet maxolni.


Kézisúlyzó amennyiben növelhető nagyságú előnye, hogy nem ugyanakkora súllyal fogsz edzeni bicepszre, tricepszre, és combra pl.


Amit én javasolnék, az kalóriadeficites étrend és mellé igen, sokan meg fognak vetni és lepontozni, de kettlebell, több súlykategóriában kezdésnek. ezzel ha jól bánsz vele nagyon jól tudsz fogyni, az ízületeket hozzá tudod szoktatni a mozgáshoz, a terheléshez, lesz állóképességed.

2022. febr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kettlebellel mindenkit meg tudsz csinálni, amit egykezes súlyzóval, fordítva viszont ez nem igaz teljesen.

Hagyományos edzéshez viszont jobb az egykezes, néha van olcsóbban párban, akár egy drágább kettlebell áráért.

Inkább az egykezest javaslom, abból is állíthatót, kezdésnek két darab 10 kilóst.

2022. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A kettlebell kb semmire nemjo egy gyurosnak.. szar a fogasa es a sulyt se tudod varialni. Az ilyen tornazgatasra valo.
2022. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mr.Q77 ***** válasza:
54%

Mindegyik egy eszköz, ehhez tudni kell használni őket.


Eleve itt a gy-k is sokszor kérdezték, párszor én is leírtam, hogy Kettlebell -edzésbe ne vágj bele egyedül mert nagyon fontos az alap gyakorlatok megértése -helyes- elsajátítása amire a többi épül. 0 Edzés/sport ismereti háttér nélkül nem lehet biztonságosan elsajátítani youtoube videók alapján.


A céljaidnak sokkal jobban megfelelne a kettlebell illeteve az ahhoz kapcsolódó -dinamikos- edzés forma, de egy minimális pár hónapos csoportos edzés kellene hozzá ahol is kiderülne hogy hogyan menne ez neked stb. aztán rögtön venni egy 16-20-24 kg os szettet ez elég lenne egy ideig otthoni edzésre, 8 kg az max ajtókitámasztónak.


De ha anyagi problémák miatt nem menne akkor ne erőltesd a súlyokat. Pláne az egykezes kéziket (amik semmire nem jók) akkor inkább már olimpiai rúd + súly. De ez egy hosszú téme


Csak mozogj rendszeresen.

Pl kezdésnek ha időd és a környék engedi van szabad nyílt terep erdő szántó nagyobb park stb (ne betonon/aszfalton stb) akkor pl a Nordic Walking tökéletes lenne neked a szabad levegőn minden nap 1 óra.

Nem terheli annyira az ízületeket mint pl futás, de egy rendkívül dinamikus szinte összes izmot megmozgató mozgás (ha jól csinálod).


egy jó bemutató https://www.youtube.com/watch?v=zAmsHhc2zCw

2022. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mr.Q77 ***** válasza:
a 4 gyesnek meg fogalma sincs a dolgokról :)
2022. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A testepitesrol? 😀 Ahh. De mit csinaljak ketllbellel? 130al nyomok fekve szeriaba meg hasonlok. Karozni meg oldalemelni pl meg azert nemszeretem mert nekiverodik a csuklomnak allandoan. Probaltam am.
2022. febr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mr.Q77 ***** válasza:
7-es ennyire hülye nem lehetsz, szóval csak trollkodsz ;)
2022. febr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De csak ezt mondogatod 😅 indoklas nincs h mire jo v miert lenne jobb mint egy normalis sulyzo. Kb csak crossfitesek lobaljak meg ilyen csoportba ugralgatok hasznaljak. Nem testepitok 🤔
2022. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Súlyzóként is használható, nem csak lóbálni lehet.
2022. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!