Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A lábtoló egyenértékű a...

A lábtoló egyenértékű a guggolással?

Figyelt kérdés

máj. 14. 03:45
 1/7 anonim válasza:
45%
Nem
máj. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Más mértékben máshogy más izmokat más arányban terhel
máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

ne hallgass az első két válaszolóra

igen, egyenértékű

gyakorlatilag a lábtolózás is egy guggolás csak ott fekszel és a talpad felől jön az ellenállás nem a hátad felől.

máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját, több éves tapasztalat: Nekem a sima rudas guggolástól fejlődött a legtöbbet a lábom, mind tömegben, mind erőben. Szóval nálam a guggolás a top lábgyakorlat. De! Ez nem azt jelenti, hogy más guggolás variáció, vagy a lábtolózás ne lenne jó, szóval tapasztald ki, neked melyik válik be legjobban!
máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem! A lábtoló egy lábgyakorlat, a guggolás egy összetett teljes test gyakorlat. A lábtolóval izoláltan edzed a combod, a guggolásban meg a lábadon kívül a derekad, hátad, törzsed és farizmaid is aktívan és jelentősen igénybe vannak véve, ill. ebből kifolyólag egy jó általános mag erősítő gyakorlat is. Persze 40 kilós súlynál ezt nem fogod érezni, pláne ha csak félguggolásokat csinálsz. A lábtolóban nem kell a súlyt tartani, stabilizálni, mert a gép elintézi helyetted, ezenkívül kapaszkodhatsz és a hátadat is megtámaszthatod, ráadásul az egész egy 45 fokos sinen megy, így valójában kb a 70%-át nyomod csak ki annak, amit felpakolsz, és mivel a saját testsúlyod sem kell még pluszban kinyomni, mert ülsz, így látványosan nagy súlyokat lehet rá pakolni, ami kiíváló egó edzésre. Ezért is szeretik oly sokan, mert még egy kezdő nyeszlett gyerek is simán felpakol rá minimum 150 kilót, miközben 40 kilóval nem tudna szabályosan leguggolni vízszintesig, mert gyenge mint a harmat vagy rossz a mobilitása. Sokszor láttam már ilyet. Guggolásnál emeled a saját testsúlyod, plusz a hátadon lévő súlyt, stabilizálod, vigyeled a testtartásod, a feszességed, térded, derekad, mindened, stb. Szóval nem, nincs köze egymáshoz! A lábtoló is egy jó gyakorlat, főleg, ha mondjuk egészségügyi okok miatt nem guggolhatsz, de naturálon guggolással jobban jársz és többet profitálsz minden tekintetben, persze csak ha veszed a fáradságot és megtanulsz rendesen guggolni.


Ha érdekel tessék két jó link, egy magyar és egy angol:

[link]

[link]

máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem főleg, mert nálunk edzésprogramozásban vannak a főgyakorlatok, mint a guggolás, vannak elsődleges kiegészítő gyakorlatok, aminek mindig összetett gyakorlatnak kell lennie (mint a guggolás) és vannak a másodlagos kiegészítők, amik meg izolációs gyakorlatok. És akkor a lábtolót elsődleges vagy másodlagos kiegként érdemesebb programozni?
máj. 14. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább elsődleges, de szerintem nem érdemes szétbontani, hogy elsődleges vagy másodlagos kiegészítő gyakorlat. Teljesen egyéni. Céljaidtól, edzettségi állapototdól, és a tested idővel változó regenerációs képességétől függ, hogy mit és mennyit csinálsz kiegészítésként. Illetve figyeld, hogy mire regál a legjobban a tested, és akként kezeld. Majd idővel kiderül. A lényeg, hogy tudj regenerálódni hétről hétre és ne legyen sok. Én például régebben sokat lábtolóztam kiegészítésként, de ma már inkább a Hack gépet meg a lábhajlítót preferálom közepes súllyal, a nagy súlyos guggolás mellett.
máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!