Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Na testépítés, korlátlan idö...

Na testépítés, korlátlan idö alatt és néhány feltétel. (lent)?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok

50 kg

156cm (szeretnék még fejlodni,úgyértem magasságban)

súlyzók-1kezes (20 kg-ig)


amit szeretnék: kockás has,izmosnak látszani és erösnek lenni... tippek kajával kapcsolatban... nem kérek hülye válaszokat... köszönöm... ha szükséges kép a jelenlegi testemröl tölthetek fel



2012. márc. 31. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv. Ha gondolod rakhatsz fel képet.


1.: Eddig végeztél valamilyen sportot (úszás, tánc, akármi)?


2.: Javaslom kezdésnek az aerob tevékenységeket.

futás, úszás, biciklizés.


3.: 14 évesen lehet, hogy megállsz a növésben, vagy nem fogsz olyan magasra nőni, mint súlyzós edzés nélkül. Erről nagyon megoszlanak a vélemények, szerintem embere válogatja, hogy kire milyen hatással van a súlyzózás.

Kockás hasra csinálhatod a felüléseket. Ha van felesleg a hasadon, akkor fogyj le, tulajdonképpen egy bizonyos mértékig mindenkinek kockás hasa van valamennyire, csak a zsír lefedi.

Kajára meg tipp... nem is tudom. Kerüld a zsíros ételeket illetve a tömény édességeket. Valamennyit azért egyél belőlük, meg szükséges a szervezetnek.

Kezdésnek ennyi elég. Szerintem egy fél év rendszeres úszás + futás (mondjuk mittudomén, heti 3-3 alkalom) elég lesz, mellette meg edzés, de kis súllyal!

Illetve edzés előtt mindig melegíts be!


156 cm nem olyan magas, gondolom 170 minimum szeretnél lenni. Szóval a súlyzós edzésre nem tudom, hogy mit írjak, az utánam válaszolók remélem okosabbak lesznek nálam.

2012. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kockás hasat szeretnél koplalás nélkül akkor min egy húzódzkodó rúd (akár játszótéri mászóka is megfelel ennyi idősen nem ciki kijárni) csak "felcsimpaszkodsz" és emelgeted a lábadat párosan egyenes vonalba ha erre nincs lehetőség akkor hasprés (hasonló mint a felülés annyi a lényeg hogy koncentrálsz befeszíted a hasadat és pici mozdulatokkal emelgeted a felsőtestedet)

egykezes súlyzókkal mac bicepsz tricepsz és vállra tudsz edzeni....hátra,hasra húzodzkodó lábra meg térdhajlítás


Kaja egyenlőre ne nagyon érdekeljen először legyen meg egy alap 50kgról csak annyi a dolgod hogy hízz egyél napi 4-5x :)

2012. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mind2 válaszolónak a hasznos válaszokat :)
2012. márc. 31. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!