Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljesen ezdő "testépítőnek"...

Teljesen ezdő "testépítőnek" ajánlanátok a Nutrend Mass Gain tömegnövelőt? Ha nem, akkor mit?

Figyelt kérdés

Igazából csak hízni akarok kb 10 kg-ot, úgy, hogy ne csak zsrt szedjek fel. 186/67 kg vagyok.

Júniustól fogok edzőterembe járni, heti 2-3 alkalommal. (Fitness 2000). Tudom, hogy megfelelő étrend nélkül semmire nem megyek, már el is kezdtem a tömgnövelő étrend alapján történő táplálkozást.



2012. máj. 22. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megnéztem az összetételét, de csak 14% fehérje van benne, én nem ajánlanám vagy pedig, ha ilyenem lenne, akkor csak szénhidrátként kezelném és kiegészíteném proteinnel.

Szóval vagy protein + gyors ch (pl. dextróz, vitargo, waxy maize) vagy rendes tömegnövelő, amiben legalább 25% a fehérje, mert ebből a nutrendből nem sok izom lesz.

De legalább te tudod, hogy rendes étrend is kell.:)

2012. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zakathol ***** válasza:

Egy teljesen kezdő testépítőnek és egy régóta testépítőnek is ugyanaz a tápanyagigénye. Az izomnövekedés mindenkinél ugyanúgy működik - akár most kezdi, akár nem. (Ok, itt jönnek majd páran akik azt mondják, hogy az első kb fél-egy évben tempósabban fejlődik az ember. Ez igaz, viszont a szükséges tápanyagigény ettől még nem más.)


Ha megvan az étrended, akkor tudod, hogy melyik makrotápanyagból mennyi amit kajával beviszel, és puff, már tudod is milyen összetételű táplálékkiegészítő kell neked.


A témához annyit, hogy én - meg általában a többség - inkább egy fehérje + gyors szénhidrát kombinációt vásárolnék, mivel így saját igényeidnek - akár napi szinten - tudod változtatni az összetételt.


Edzés utáni turmixba mehet a fehérje mellé gyors ch (dextróz/carbox/super carb fast/vitargo), reggel meg csak fehérjével leöntöd a zabpelyhet és kész is.

Napközben ne fogyassz gyors szénhidrátokat, inkább akkor darálj bele zabot és meg is van a lassú ch.


A gyári tömegnövelőkben általában sok az egyszerű cukor, és túl drágák. A szénhidrát részét az étrendednek nagyon könnyen és olcsón meg lehet oldani, miért fizetnél érte többet?

2012. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Én is kevésnek találtam benne a fehérjét, ezért is tettem fel a kérdést, mert laikusként nem voltm biztos benne, hogy ami nekem kevésnek tűnik az tényleg kevés. Szóval, akkor a megfelelő étrend mellett, külön kellene protein-port és valamilyen szénhidrátot, pl dextróztt vásárolnom? Igazából, ha lenne valami jó kombinált tömegnövelő nem sajnálnám az + pár ezer forintot, de tudod, hogy ez egyénfüggő. Szerintetek megérni elmenni egy táplálkozsi tanácsadóhoz?
2012. máj. 22. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne menj el, mert azonnal lebeszél minden tápkieg.ről, ugyanis nem mindegyik van tisztában azzal, hogy ezek csak élelmiszerek.:)

Nézhetsz tömegnövelőkben is jókat, pl: Volumass 35, Jumbo proffessional, Gaspari real mass, Dymatize Elite mass Hi protein, MHP up your mass, BSN True mass, Isomass Xtreme.

2012. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezek után a Volumass 35-öt választottam. Szerinted úgy jó ha edzésnapokon reggel és edzés után is iszok egy adagot, sima napokon pedig csak reggel. A BCAA-X - ből(erről most olvastam) pedig minden este beveszem a szükséges adagot? Ha ezeket szedem, nagy gond ha nem tudom minden nap betartani az étrendet?

Ja igen, és olvastam, hogy a Volumass 35 bevétele után egy órával enni kell szilárd táplálékot. Ez tényleg igaz?

2012. máj. 22. 19:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó lesz, ahogy írod. Edzés utáni tápkieg után ehetsz 40-50 perc múlva szilárd kaját. Este pedig még egyél sovány túrót, emrt abban van hosszan felszívódó kazein, ami kitart éjszaka és ellátja az izmokat fehérjével. Reggel megiszod a tömegnövelőt, utána eltelhet 2 óra is, ez a kb. egy óra edzés utáni bevitelnél lényeges.
2012. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy nyilván rendes étrenddel többre mennél,de még mindig jobb így, hogy használsz tömegnövelőt, mintha az sem lenne.:)
2012. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És a BCAA X feltétlenül szükséges?
2012. máj. 22. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Tömegnöveléshez nem kell, persze mindig jó egy kis extra BCAA, de elhagyhatod. Szálkásításnál viszont nagyon jó ha van.
2012. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézhetsz tömegnövelőkben is jókat, pl: Volumass 35, Jumbo proffessional, Gaspari real mass, Dymatize Elite mass Hi protein, MHP up your mass, BSN True mass, Isomass Xtreme.


Ebből az egész amcsi maszlagból ami igazán jó az az Isomass Xtreme, és ha nem lenne kissé átverősdi akkor az MHP up your mass. A többi standard szénhidrát kupac.

2012. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!