Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha ERŐSEBB szeretnék lenni,...

Ha ERŐSEBB szeretnék lenni, hogy kell edzeni?

Figyelt kérdés

Tehát nem izmot szeretnék felszedni,nem tömeget növelni henm erőben fejlődni.

Szeretnék nagyobb súlyokat emelni és kitartóbb lenni.

Főleg bicepsz,váll, törzs érdekel.

De olyan általános erőt szeretnék,nem egy gyakorlatban.

Úgy értem,hogy költözködésnél a mosógép ne jelentsen nagy gondot , vagy a cementes zsák ?

Hogyan kell ehhez edzeni?

Traktorkereket emelgetni?

Kevés ismétlésszám?Kevés szünet vagy sok?

Vagy nem is kondoterem hanem Kettlebell meg Crossfit?



2012. júl. 18. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Rocky5 öt és edzés úgy :)

Egyébként ne gépekkel hanem szabadsúlyokkal edz.. sok fekvőtámasz amég csak bírod !

Próbálj mindig nagy súllyokat emelni. Nem árt ha esetleg néha olyanokat is emelsz aminek nincs kifejezett fogása mint a kondiba kialakított edzőeszközöknek... pl nagy kő,homokzsák iylesmi fantáziádra bízom :)

2012. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Jah bocsi nem az 5 hanem a Rocky4 be van olyan edzés :DD Nézd meg komolyan csak pár szikla kell hozzá :)
2012. júl. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ebből az jön le hogy még az átlag erőnléted sincs ha egy cementes zsák gondot okoz ami manapság már csak 25kg és nem 50kg-s mint amilyen pár éve volt... Egyszerű a dolog nem csak otthon kéne ülni egész nap. Járj el konditerembe és kész még talán étrend sem kell mert már attól erősödni fogsz ha csak megdolgoztatod az izmokat mivel ha jól sejtem nem nagyon szoktak terhelést kapni.
2012. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Jártam én konditerembe,de nem jött fel izom, ráadásul erőben sem úgy fejlődte ahogy gondoltam.

Az elején egész jól ment de aztán ahogy teltek a hónapok mint ha vesztettem volna az erőből.

Lehet,hogy az elején elhasználtam az energiám, én nem tudom.

1 zsákot elbírok azért!

A fekvőtámasz miért jó? Ráadásul a mellizmom különösebben nem akarom erősíteni. emelni nem azzal szokás.

Rocky 4 ? :-)

2012. júl. 18. 20:37
 5/20 TOMAtm ***** válasza:

ilyen nincsen.ha erősödni akarsz akkor izomzatot is fogsz felszedni(ha eszel eleget).

legjobb erőnövelő a fekvenyomás,guggolás felhúzás evezés.kevés ismétlésszámmal 4-6 és nagy súllyal.viszont ha nincs rutinod ebben előfordulhat hogy lesérülsz,mert az inak sokkal lassabban fejlődnek mint az izmok.

2012. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
jó kaja+szabad súlyok vagy erre nagyon jó a box,thai-box!
2012. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2012. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

bakker, ha erősödni akarsz mosógépcipelésben, meg zsákemelgetésben, akkor cipelj baromisokat mosóképet, meg homokzsákokat.


ez utóbbi egyébként eléggé elterjedt edzésforma, bírkózóknál, grapplereknél.

http://www.youtube.com/watch?v=JvxSHKAzIR0

2012. júl. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha kitartóbb és szívósabb akarsz lenni akkor ne a konditerembe menj mert ott ilyet nem fogsz elérni.
2012. júl. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Itt leírja hogyan is növelheted az erőd, milyen edzésmódszerrel [link]
2012. júl. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!