Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta vége, tömegelés kezdete?

Diéta vége, tömegelés kezdete?

Figyelt kérdés

hello,


az volna a kérdésem, hogyha végeztem a diétával, akkor hogy érdemes elkezdeni a tömegelést? gondolom az anyagcsere eléggé be van lassulva, így hogyha egyből visszaugranék a tömegelő ch mennyiségre, akkor annak nem lenne jó vége.


tehát fokozatosan kell növelni a ch mennyiséget?


a másik kérdése:


nyilván diéta alatt sajnos izomból is ment le bőven, főleg nagy mértékű fogyásnál (18kg kb). erőben is kicsit gyengültem, mondjuk ez betudható az alacsony napi kcal mellékhatásaként. vagyis ha elkezdek ismét tömeget növelni, bőséges és minőségi kajával, akkor az izommemóriának köszönhetőn 3-4 alatt vissza fog jönni a diéta előtti erőszint, és az elvesztett izom?


köszönöm



2012. júl. 29. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól gondolod a dolgokat. Fokozatosan állj vissza az 5-6g*ttkg ch-ra, mert különben több zsírt halmozol fel, ha a lassú anyagcserédre nyomod a rengeteg ch-t.

Az erő és izomméret is ez idő alatt fokozatosan fog visszajönni.

2012. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.


amúgy most se vagyok túl szálkás, 12% lehet kb a testzsír%-om, viszont annyira beállt a fogyás, hogy szerintem az izmom látná kárát, ha tovább folytatnám a diétát. holnap berakok egy 400as ch napot, aztán remélem, hogy ez megpörgeti a testet.

2012. júl. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!