Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik fajta fehérjét ajánljátok?

Melyik fajta fehérjét ajánljátok?

Figyelt kérdés
sziasztok...szeretnék elkezdeni tolni valamilyen fehérjét, de nem tudom milyet vegyek mer csomó fajta van mindegyikre azt irják, hogy "ez a legjobb" mindegyikre más ok miatt. Tudom, hogy azt kell nézni mennyi a fehérje tartalma az adott adagnak (pl. 33g-ból 24 fehérje) meg azt mondták nekem, hogy az ize még ami fontos, mer hatásban nem sok különbség van közöttük. De mégis szerintetek melyik 5-6ezer ft körüli cuccost érdemes megvenni. Melyik vált be nektek?.....F/~80kg/20éves, heti kétszer sportolok, a többi nap szinte kivétel nélkül kondizok.

2012. aug. 28. 13:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
scitec 100% whey pro.
2012. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha a reklámszöveget nézed, akkor minden egyes termék az emberiség valaha volt legnagyobb, legújabb találmánya, ami nélkül nem lehet teljes az életed, és aminek használatával csakis te lehetsz a legeslegjobb. :D

Valóban kell arra figyelni, hogy mekkora a tömegszázaléka a fehérjének, esetleg íz, ha finnyás vagy, de nem tudod sutyiban megkóstolgatni őket a boltban, amúgy hobbiszinten "hatásilag" valóban nincs sok különbség, ezért nyugodtan vedd, amelyik a legolcsóbb. Nem a scitec az. Vagy vedd, amelyiknek jobban tetszik a doboza.

2012. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is egy jó étrendet kellene összehozni. Tápkiegből nagyon sok jó van, pl. VPX Syngex, Scitec 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Stillmass 6:3:1, Whey C6, Twinlab whey fuel.

Olcsóbból: myprotein termékei, Activlab muscle up (de ez csak 70%-os).

2012. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miből is áll egy dizájner whey alapú protein?

Az alap nem más, mint a natúr fehérje (WPC80, WPI90, WPH). Ehhez kevernek különböző aromákat, szénhidrátot, vitamint, ásványanyagokat, és édesítőszert. A fogyasztóiár kb. mutatja, hogy a felsoroltak közül mit tesznek bele. Ezt szépen becsomagolják, polcra dobják és Te dellázol.


Tehát a legtisztább, legnagyobb %-os protein tartalom, hozzáadott szénhidrátok, krémesítő, állagjavítók nélkülit kapod.

2012. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézlek azért egy alapismereteket sem ártana elolvasni.

Nahát itt is van egy, csak le kell tölteni: [link]

2012. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az az illető aki neked ezt mondta....

"...az ize még ami fontos, mer hatásban nem sok különbség van közöttük..." az bizony az egészhez nem ért semmit.


5-6.000Ft alatt kg-onkénti árat gondoltál?

2012. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-6ezer kilonként igen...egyébként akitől hallottam úgy értette csak, hogy gyakorlatilag fehérje fehérje, mer a fejlesztők se tudnak 30féle fehérjét kitalálni nem? mer a fehérje az fehérje...az izére meg azér mondta mer ő komolyabban tolja az ilyeneket és neki is volt már, hogy elkezdett vmit tolni, eleinte nem is volt rossz azt mondta, de egy idő után úgy volt vele hogyha meg kell innia még egy olyan turmixot "kiteszi az összes előtte lévőt amit megivott belőle" - nyilván túlzás, de a célzást mindenki érti....mindenki érti

Amugy köszi mindenkitől a tippeket, nem nagyon vágom ezeket a dolgokat mer sose használtam még ilyeneket...Azt is tudom, hogy az alapja a jó étrend, ennek az összeállitásán is dolgozom..

2012. aug. 28. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A fehérjét nem kell kitalálni, mert nincs mesterséges fehérje. Van tejsavóprotein, tojás protein, marhaprotein (beef: 98%-os), kazein (pl. nigth micellar) ami esti fogyasztásra jó, van szójaprotein és mindezek keverékei is megtalálhatók.

Tejsavóproteinből is van koncentrátum, izolátum, hidrolizátum. Tehát ez nem ilyen egyszerű, hogy fehérje és kész.:)

2012. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag fehérje fehérje, mer a fejlesztők se tudnak


Bizony a fehérje nem mindig fehérje. Sok esetben hozzáadott szénhidrát, olcsóbb alapanyagok keverése, szója, búza, borsó.

2012. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gysmo ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a scitec és biotech termékek nem a legjobbak. Ezt nálamnál okosabb testépítőktől hallottam, hogy van egy lista, hogy melyik a legjobb és legminőségibb és a scitec valami 300. helyen van. Nem néztem utána, de így hallottam.
2012. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!