Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzés és fegyencedzés...

Súlyzós edzés és fegyencedzés kombinálása?

Figyelt kérdés

Először is nem olyan válaszokat szeretnék kapni, amik a fegyencedzés és a testsúllyal végzett gyakorlatokat szidják. Vannak benne jó dolgok, de arra nekem se volt nehéz rájönni, hogy tömegnövelésre kb. alkalmatlan, viszont az ízületek edzésére szerintem jó. Szóval esetleg megpróbálhatnám valahogy kombinálni?


Egyébként azért akarok bele kezdeni ebbe az egészbe, mert 16 éves vagyok (fiú), ~180 cm és 52 kg. Tudom nagyon kevés, de nem nagyon bírok többet enni, elég hamar rám jön a teltségérzet, gondolom túl szűk a gyomrom vagy ilyesmi?

Étrendnek ez milyen lenne számomra?: [link]


Valami jó edzéstervet (súlyzós) tudnátok javasolni? Esetleg tanácsokat kezdőnek? (body.builderen nagyjából már átnyálaztam a kezdőknek szóló cikkeket, de...).



2012. szept. 7. 22:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek egy 3 napos teljes testes edzés kellene 2 hónapig:

[link]

majd válthatsz osztott edzésre. A fegyencet úgy érdemes kombinálni majd az osztott edzésnél, hogy mindig a súlyzós edéssel megcélzott izomcsoport edzésénél az egyik gyakorlat legyen saját testsúlyos. Pl melledzés utolsó gyakorlata legyen fekvőtámasz, a hátnál mondjuk az első legyen húzódzkodás, bicepsznél húzódzkodás szűk fogással magad felé néző tenyérrel, lábnál egylábas guggolás, tricepsznél tolódzkodás, vállnál fekvőtámasz kézállásban, hasnál lábemelés. Tehát pár sorozat ilyen saját testsúlyossal egészítsd ki a súlyzós gyakorlatokat. Értelemszerűen ez azt jelenti, hogy pl osztott edzésnél van kb 3 gyakorlatod egy izomcsoportra, akkor 2 lesz súlyzós és egy saját testsúlyos.

Kaja pedig nem jó amit linkeltél, mert neked kell napi kb 120g fehérje és 250-300g ch. Nézz egy hasonlót vagy alakítsd át valamelyik étrendet a builderen.

Edzés után jól jönne egy protein+40g dextróz shake, ami segítene azonnal visszatölteni a tápanyagot és kéne egy multivitamin is, pl. mega daily one.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. szept. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ez azt is jelenti, hogy egy napon ne vigyek be 120 g fehérjénél és 300 g szénhidrátnál többet, vagy ez a minimum amit be kell vinnem?
2012. szept. 8. 11:27
 3/18 A kérdező kommentje:
Az osztott edzésnél erre gondolsz?: [link]
2012. szept. 8. 11:28
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam is az étrendnél: 2-2,5g*ttkg fehérje kell, tehát neked a minimum az 100g és max 130g. A két érték között próbáld tartani. A szénhidrát is nagyon fontos, sőt a jó zsír is kell. Zsír az legyen 1g*ttkg, tehát nálad 50g.

Ennek nagy része legyen telítetlen zsírokból: omega3 kapszula és lenmagolaj. A telített zsírok pedig jönnek hozzá a tojásból, húsból ,túróból, azzal nem kell foglalkozni.:)

2012. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szóval valami ehhez hasonló kellene: [link] csak kicsit kevesebb fehérjével? És ehhez jönne hozzá edzés után a protein + dextróz? Ja, és írtad, hogy dextrózból 40 g kell, proteinből mennyi egy alkalommal, és milyen fajtát ajánlasz?


Bocsi, hogy ilyen értetlen vagyok, csak nem szeretnék semmit sem rosszul csinálni.

2012. szept. 8. 11:40
 6/18 A kérdező kommentje:
Még annyit elfelejtettem, hogy ennyi fehérje meg stb. mellett nem lesz túl kevés a kalóriabevitel? Eszerint: [link] kb. 2800 kcal kellene naponta (számomra).
2012. szept. 8. 11:48
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

az egy kétfelé osztott edzésterv, az is jó lesz a teljes testes után, majd egy ilyenre gondoltam:

[link]


Kajánál is majdnem jó az az étrend, de csirkemell menjen és ne legyen mass20 és egyéb alacsony fehérjetartalmú tömegnövelő. Protein kell és dextróz.

Nem pluszban megy hozzá a kiszámolt étrendhez, hanem abba már bele kell számítani az edzés utáni turmixot is.

Ha nem edzel, akkor azt a fehérjemennyiséget bármikor napközben beviheted, amit meginnál egyébként edzés után.

Viszont pihenő napon és edzés utáni időponton kívül sosem használj gyors szénhidrátot, pl dextrózt.


Edzés után testtömeg/2 fehérje kell grammban, azaz neked kell kb 25g fehérje. De mivel a proteinkészítményed nem 100%-os fehérjetartalmú, így azzal is számolni kell. Ha kb 80%-os a proteined, akkor abból tegyél kb 35g-ot és ehhez menjen a 40g dextróz és vízzel keverd el.

Rá 40-50 percre kell egy teljes étkezés, pl csirke rizzsel.

2012. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz kevés, ha megy 120g fehérje, 300g ch és 50g zsír. Ez elég egy 50 kilós embernek, ha viszont így nem hízol, akkor majd feljebb lehet emelni az értékeket, de próbáld meg kezdésnek.
2012. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Nagyon hasznosak a válaszaid. Mennek a zöldek.
2012. szept. 8. 11:57
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen.:)
2012. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!