Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzés és fegyencedzés...

Súlyzós edzés és fegyencedzés kombinálása?

Figyelt kérdés

Először is nem olyan válaszokat szeretnék kapni, amik a fegyencedzés és a testsúllyal végzett gyakorlatokat szidják. Vannak benne jó dolgok, de arra nekem se volt nehéz rájönni, hogy tömegnövelésre kb. alkalmatlan, viszont az ízületek edzésére szerintem jó. Szóval esetleg megpróbálhatnám valahogy kombinálni?


Egyébként azért akarok bele kezdeni ebbe az egészbe, mert 16 éves vagyok (fiú), ~180 cm és 52 kg. Tudom nagyon kevés, de nem nagyon bírok többet enni, elég hamar rám jön a teltségérzet, gondolom túl szűk a gyomrom vagy ilyesmi?

Étrendnek ez milyen lenne számomra?: [link]


Valami jó edzéstervet (súlyzós) tudnátok javasolni? Esetleg tanácsokat kezdőnek? (body.builderen nagyjából már átnyálaztam a kezdőknek szóló cikkeket, de...).



2012. szept. 7. 22:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Illetve még annyit ha nem zavarlak, hogy így 1 év alatt kb. mennyit fogok fejlődni? Észrevehetően?
2012. szept. 8. 12:52
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy észrevehetően, egy év alatt sokat lehet fejlődni, de genetikafüggő is.
2012. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szia, bocsi hogy megint zavarlak. A kérdésem a következő lenne:

Itt van ez a protein: [link]

Ha nekem minden edzés után 25 g-ot bele kell raknom ebből a fehérjeturmixomba akkor az azt jelenti, hogy ez a kiszerelés kb 66 hétig kitartana? Itt a 100% akkor azt jelenti, hogy ebből elég a 25g? Vagy te más fajta proteinkészítményt ajánlanál?

2012. okt. 17. 18:48
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez egy jó protein, mehet nyugodtan. DE:

Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss. Így kell kiszámolni.

2012. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Letolás csigán kötéllel, hack-guggolás, lábhajlítás gépenLehúzás szűken, Vádli ülve. Ezeket a gyakorlatokat tudnám valamivel helyettesíteni? Az általad linkelt háromnapos osztott edzéstervben vannak és biztos jók, csak sajnos a konditerembe lejárás nem hiszem, hogy fog menni (súlyzóim persze lesznek).
2012. okt. 17. 20:50
 16/18 anonim ***** válasza:

Lábra: guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás, egylábas vádli állva.

Hátizomra: húzódzkodás, kétkezes ill. egykezes súllyal evezés, felhúzás.

2012. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja, tricepszre egykezessel tarkóhoz engedés ülve, fekve homlokra engedés, szűk fekvenyomás, hátsótámaszos tolódzkodás, lórugás.
2012. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
én úgy szoktam hogy 4 hetet gyúrok, majd 1 hetet saját testsúllyal edzek.
2013. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!