Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásító edzés?

Szálkásító edzés?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem létezik ilyesféle dolog csak egy gondolatomról kérnék véleményt mindenhol azt olvasni hogy mindig veszteni izmot szálkásításkor, ez nem azért van mert ugye maga az edzés katanolikus folyamat, ês a kalóriadeficit miatt nem tudja visszaépíteni rendesen s mikrosérüléseket, az lenne a kérdés hogy nem lehetne e inkább olyan edzéssel helYettesíteni ami inkább eröre megy mintsem tömegre pl kettlebell, fegyencedzés

2012. szept. 28. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tartasz kalória deficitet, VISZONT a ch beviteled lényegében nulla, fehérje beviteled magas (a zsír is), akkor egyenletes lesz a vércukorszinted, fogyhatsz (itt a kalória deficit kérdéses, mondjuk azt hogy nem tartasz tudatosan deficitet) hormonálisan a stabil vércukorszint mellett képes leszel fogyni, hiszen a szálkás test az egészséges, arra áll be az egészséges szervezet. Ez tej és gluténmentességet feltételez.
2012. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az izomtömeg megőrzése is cél, akkor nem. Mivel, ha csökkented a súlyokat, terhelést, akkor bizony még nagyobb izomvesztés lesz.

Ha igaz lenne, amit felvetettél, akkor a testépítők is fegyenedzéssel szálkásitanának, de annak elég vicces végkifejlete lenne a formát teintve.

A magas fehérjebevitellel tudod csökkenteni az izomvesztést, ill versenyszinten ehhez megy kox is.

2012. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A válaszom nem az első válaszolóhoz szólt, hanem a kérdéshez.:)
2012. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Én gondoltam :)

(Aczél)

2012. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszonöm a válaszokat, a terhelèst pedig nem feltétlenül csökkenteném, csupán hipertrfófiás edzès amelynek célja hogy minél nagyobb mikrosérüléseket okozzunk, ahelyett inkább egy eröt növelö pl kettlebell, crossfit, trx is lehetne mondjuk az rendesen fejleszti az izomtömeget ha jól csinálják
2012. szept. 28. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem adnának ezek a típusú edzések elég izommegtartó terhelést. Szerintem. De próbáld meg, hátha...
2012. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5 hete szálkásítok, elvileg úgy csinálom, mint a tömegnövelő edzést. Ma viszont úgy döntöttem, inkább törekszem a nagyobb súlyok megtartására, és elhagyok 1-2 sorozatot, amit kisebb súllyal végeztem.


Szálkásításkor nem azért veszítesz izmot, amit fenn írtál, hanem a szervezeted úgy dönt (genetikai parancsok miatt), hogy lebontja az izmot, mint "költséges" elemet, és őrizni próbálja a testzsírt, mint "tartalékot".


A mikrosérülések pedig kellenek, mivel működik az a parancs is, hogy "építsd vissza, ha van miből".

2012. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!