Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kérdés gyúrósokhoz vonatkozi...

A kérdés gyúrósokhoz vonatkozik! Zsírbevitel olcsón?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el tömegelni, fehérje szénhidrát nomeg persze a multivitamin is oké, de lenmagolajra már nem futja. A kérdésem pedig az lenne, hogy jó alternatíva ilyenkor a napraforgó olaj vagy nem ?

2012. okt. 25. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Abszulút NEM. De még egy oliva olaj SEM!

Mert ezekben az olajokban szinte nulla, omega3 zsírsav van. Konkrétan az olivában 1% körül. A lenmagolaj omega3 zsírssavtartalma 50% körüli. Nem mindegy! De még ez sem elég, mert a lenmagolajban is csak növényi omega3 van (alfa linolénsav- ALA), ami mellé kell halolajból származó omega3 zsírsav is, illetve zsírsavak: az EPA és a DHA. Ezen állati omega3 zsírsavak összmennyisége legyen napi minimum 300mg. Tehát kellene omega3 lágyzselatinkapszula is.

Tudom, hogy nincs mindenre pénz. Én csak leírtam, hogy kellene.:)

2012. okt. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sznofru ***** válasza:
Igy van. Napraforgóolajat nehogy elkezd inni, az nem arra való. Sőt, igazándiból semmire se való, mert azzal szar sütni.
2012. okt. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az azért nem igaz, hogy szar vele sütni, mert pont ez való sütésre, hiszen magas hőfokon kezd el bomlani, már egy hidegen sajtolt napraforgóolaj is megég 1 szelet hústól, az olíva már nagyon határeset, a többi meg kb salátaöntetnek jó, főzni nem lehet vele, mert egy pillanat alatt megég, azzal meg több kárt csinálsz, mint hasznot.
2012. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sznofru ***** válasza:

Tudtommal az összes olaj szar sütésre, mert mindenféle szar anyag keletkezik belőle, mivel nem bírják a magas hőfokot. Még a sertészsír is jobb bármilyen olajnál. És ez nem vicc. A legjobb a kókuszzsír.


Én zsírral szoktam sütni.

2012. okt. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ezer köszönet a gyors válaszokért! még jó hogy nem kezdtem az evéséhez :D
2012. okt. 25. 13:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha helyette valami magféléből próbálsz összedobni egy kis minőségi zsírt.
2012. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!