Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Étrend nélkül lehet izmosodni?

Étrend nélkül lehet izmosodni?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha gyúrok és csak kicsit figyelek oda hogy több fehérjét vigyek be.

2012. okt. 25. 22:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A fehérje bizony izmot növel és pont azzal, hogy regenerálja az izomszövetet. Mert ez úgy történik, hogy a szervezet túlkompenzálja az izomszövet javítását, tehát nem csak annyi aminosav épül be, amivel éppen helyrehozza az edzés során sérült rostokat, hanem többlet aminosav épül be, így növeli annak méretét. Tehát nem lesz több izomsejt (csak növi hormonnal lehetséges), hanem a meglévő izomsejt lesz egyre nagyobb a túlkompenzálástól.

A szénhidrát is kell, mert enélkül az izomszövetből pótolja az energiát a szervezet (zsírbontás mellett), tehát fel kell tölteni a glikogén raktárakat is.

2012. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Hát majdnem mindennap csirke, rizzsel/sültkrumplival van..

egy héten 6 nap, de minimum 5.

És többet eszek mióta gyúrok.


Ez változtat valamin?

2012. okt. 26. 20:52
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
Jobb egy fokkal, de napi többször kell hús, nem mindegy a mennyiség sem. Napi fél kiló csirkemell, 300-400g rizs, reggel zabpehely+ protein, edzés után protein+dextróz és este sovány túró megteszi a hatását.:)
2012. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
88%
De most komolyan srácok.... értem én ezt a már már babonaszerű mágikus csodatippezést a kajálásnál, ami helyenként már-már Norbi féle: "Ha délelőtt 11 óra 10 perc előtt eszel pacalt gmt+1 időzóna szerint, akkor sose hízol el" - dolgokba megy át, mert nyilván számít, hogy mennyit eszel, ha jobb az építőanyag, jobb épület épül. De ha valaki normálisan eszik, és mellette edz, az izmosodni fog, mert a szervezeted alkalmazkodik. Ha odafigyel a kajára, jobban fog izmosodni. De étrend nélkül is fog.
2012. okt. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%
Rövid ideig fog, kb 2-3 hónapig, lehet kicsit tovább, de utána megreked, szarból nem lehet várat építeni...
2012. okt. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

ma 00.46, ne beszélj hülyeségeket. Nem mindegy, hogy mit, mikor és mennyit eszel. Össze-vissza evésből sz@rkajákból nem hozod össze a megfelelő fehérjemennyiséget és egy idő után (elég hamar) stagnálni fogsz. Próbáld ki, aztán meg próbáld ki, ahogy én leírom. Ég és föld lesz a forma. Hogy jön ide Norbi update?? Nehogy már egy testépítő étkezését ahhoz a kis ugri-bugri Norbikáéhoz viszonyítsd! Már eleve ez baromság részedről!

Te egyél ahogy akarsz, aki meg eredményt akar elérni, az majd odafigyel. Szevasz!

2012. okt. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

szerintem Montez, de egy kicsit túlkategorizálod a dolgokat.

úgy látszik, szerinted van a testépítő étrend, meg az összevissza, szar kajákat evés. pedig attól, mert nincs kifejezetten testépítő/szálkásító/ meg mit tudom én, milyen étrendje, még nem jelenti azt, hogy akkor nem figyel a kajára, meg hogy szarokat eszik.

2012. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Montez bácsi owned :D amúgy teljesen igaza van. az egész úgy ahogy van logikus, gondoljatok már bele. valahonnan vissza kell építeni az izmot.
2012. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én leírtam már ezerszer, hogy mit és hogyan kell. Többet nem szeretnék ehhez hozzátenni. :)
2012. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%

A legfontosabb a mennyiség s minőség. Próbálj napi 5-6 alkalommal enni. Régebb 3-4-szer ettem, bebeszélt hülyeségek ezek, hogy nem vitelezhető ki a napi 2-3 alkalommal való több kajálás.

Nekem valami ilyesmi van felállítva. Nem óramű pontossággal, szokott lenni 1 óra csúszás lenni... Idővel, nekem 1 hónap után már nem kellett különösebben figyelni...


1. étkezés: Ébredést követően

-müzli

-rántotta

-tükörtojás


2. étkezés:

-csirkemell

-hal

-rizs

-zöldség


3. étkezés

-2-dikkal egyforma


4. étkezés

-2-dikkal egyforma


5. étkezés

-2.


6. étkezés

-szárazkolbász

-Rákóczi szalámi

-túró

-főtt tojás

-halkonzerv


Akkor napi 2-3 liter vizet iszok még. C vitamint szoktam szedni. Edzésnapokon megy fehérje. Gyümölcsöt meg zöldséget alapból fogyasztok a kajához meg mellette.

Mivel szűkös nekem a keret, csak edzésnapokon megy fehérje, így 5kg sokáig jó. Tömegnöveléshez is ha keverek még turmixot dextrózzal jól kijövök.

Szerencsére alapból szeretek enni, szeretem a jó kajákat, így nem unom a baszakodást meg a habzsolást.


Első a kaja, ha az nincs rendben halott ügy. Sokan várják a kiegészítőktől a csodát, de nem lehet arra támaszkodni. Edzés után hasznos, de a nap többi szakában már nem.

2015. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!