Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő testépítés? Milyen szer...

Gábor82 kérdése:

Kezdő testépítés? Milyen szer a legideálisabb?

Figyelt kérdés
Én egy 30 éves 178cm magas, és 76 kg-os fiú vagyok.3 hónapja edzek/gyúrok/ heti 3 edzés, semmit nem használok csak minden edzés után 2tojásos banán turmixot iszom, viszont már szeretnék valamit venni. Mi lenne nekem a legideálisabb? A testalkatom az átlagos nem igazán szoktam elhízni, pedig elég sokat eszek, viszont a hasam az nő rendesen. Ajánlottak már tömegnövelőt/jambot/, animal packot, Creatort és igy tovább. De mindegyikből nagyon sok fajta van, és nem tudok választani, és persze anyagilag sem vagyok nagyon elengedve. Nem szeretnék nagy testet, csak olyan szép kidolgozott izmokat, és nem olyan vizeset!Válaszaitokat előre is köszönöm!

2012. nov. 19. 00:01
 1/5 Takumi ***** válasza:
Tejsavó menjen a nyers tojást felejtsd el. Tömegnövelő étrend,+ helyes gyakorlat végrehajtás. Vitamin bevitelről is gondoskodj.
2012. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már aludni kéne, hogy regenerálódj:) (mondomezt én)


És általában nem szereknek hívjuk ezeket a dolgokat hanem táplálékkiegészítőnek.

2012. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Sárga kapszula c. könyvet. Benne van a lényeg.
2012. nov. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1: Te egy férfi vagy és nem fiú :))

2: Nyers tojás több szempontból is rossz: nem szívódik fel, szalmonelka+vitaminhiány.

3: Montez kedvenc szóvicce: "élelmi-szert ajánlok"

4: Tömegnövelô étrend ( ha nem baj éjjel 1kor nem írom le mi ez )

5: Ha a kaja rendben akkor tápkieg. ( tömegnövelô vagy fehérje+ch )

6: Bodybuilding alapismeretek vagy Sárga Kapszula.

2012. nov. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előttem írók jól megfogalmazták a dolgokat.:)

Csatlakozom:tojásos turmix??? :)

1. Nyers tojást ne egyél mert: szalmonellás is lehetsz, nyersen nem szívódik fel a fele sem és még vitaminhiányt is okoz, mivel a nyers tojásban lévő avidin enzim megköti a biotint.

2. Legyen tömegnövelő étrended:

napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


3. Edzés után tejsavóprotein+40-50 g gyors ch kell (pl dextróz)

4. Kellene egy multivitamin is, pl mega daily one, Vitabolic, stb.

5. Ezek nem szerek, csak élelmi-szerek.:) Szóval sima kaja, nem csodaszerek a tápkiegek!

Nem szeretnél nagy izmokat? Ne félj az nem egyszerű még ha akarnál sem, ezt olvasd el:

[link]

2012. nov. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!