Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A táplálék kiegészítők nem...

A táplálék kiegészítők nem ártalmasak a szervezetre (azt olvastam hogy nem )?

Figyelt kérdés
15 éves és kb80kg-os fiú vagyok és már 1 éve sokat gyúrtam de abba hagytam és most újra kezdtem. Milyen táplálék kiegészítőt ajánlotok ami nem ártalmas,hatékony és nem túlságosan drága.Előre is köszi a válaszokat.ÉS hány grammot rakjak bele egy adagba(turmixba). Ilyen adottságokkal amit fent írtam.?

2012. dec. 8. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Multivitamin kell, pl mega daily one, vitabolis, stb.

Edzés utánra tejsavóprotein (neked mehet annyi, hogy 40g fehérje legyen benne) + 50g dextróz.

De fontos a jó tömegnövelő étrend is.


A tápkiegek nem ártalmasak.

2012. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
* Vitabolic
2012. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"A tápkiegek nem ártalmasak."


Azért én hozzátenném,nem mindegy,hogy hol vásárolsz,és milyen minőségűt.


"Az étrend-kiegészítők jelölése, reklámozása

Az étrend-kiegészítők élelmiszerek, így a jelölésükre (címke feliratok, a címkén, csomagoláson található bármely jel, ábra stb.) és reklámozásukra az élelmiszereknél megfogalmazott általános előírásokat kell alkalmazni. Ennek megfelelően a termékek jelölése, megjelenítése és hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy az étrend-kiegészítő betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmas, vagy ilyen tulajdonsága van.

Az élelmiszerek jelölésére vonatkozó általános szabályokon kívül az étrend-kiegészítők jelölésénél az alábbiakat is fel kell tűntetni.


A termékek étrend-kiegészítő megnevezéssel hozhatók kereskedelmi forgalomba, melyhez kapcsolódóan jelölni kell a jellemző tápanyagcsoportok vagy összetevők nevét, vagy utalást a tápanyagok vagy összetevők jellegére.

Fel kell tűntetni a készítmény napi fogyasztásra ajánlott mennyiségét; figyelmeztetést, hogy a fogyasztó az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl, illetve hogy a termék kisgyermekek elől elzárva tartandó.

Arra vonatkozó állítást is el kell helyezni, hogy az étrend kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.


Az étrend-kiegészítők jelölése, megjelenítése, hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy a változatos, kiegyensúlyozott étrend nem alkalmas a szükséges tápanyagok bevitelére. A termékben lévő tápanyagok, táplálkozási, vagy élettani hatású anyagok mennyiségét a termék jelölésén számszerűen kell feltüntetni a termék javasolt napi adagjára vonatkoztatva. A vitaminokra és ásványi anyagokra vonatkozó információt a napi beviteli referenciamennyiség (RDA) százalékában is meg kell adni."

2012. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem ártalmasak de azért néha felderül vmi kamumárka amibe van vmi mérgező cucc, de ha márkásat veszel amit már évek óta árulna abba tuti semmi nincs.

pl Scitec, biotec termékek tökéletesek. csak NO fokozót meg kreatint ne vegyél ennyi idősen. tejsavó meg dextróz mehet

2012. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A sima élelmiszerek sem ártalmasak!!!!! De azért kerülendő a cola, a chips és had ne soroljam.



A tápkiegek sem ártalmasak!!!! ebből a szempontból nézve. De ha proteint akarok venni, akkor kerülendő a szója, a hozzáadott szénhidrátos. Tömegnövelők esetében sem a 5-15g-os proteintartalmút kell a polcról levenni.


Aztán ne dőljünk már be az olyan terméknek, mint a Sweet Whey, ami nem is tudom hogy kerül egy testépítő bolt polcára?!?!


Szóval van mit nézegetni.

2012. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem ártalmasak de azért néha felderül vmi kamumárka amibe van vmi mérgező cucc, de ha márkásat veszel amit már évek óta árulna abba tuti semmi nincs.

pl Scitec, biotec termékek tökéletesek. csak NO fokozót meg kreatint ne vegyél ennyi idősen. tejsavó meg dextróz mehet



Ez valahogy értelmezhetetlen!!! Mire gondolsz?!?!?!

2012. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
dmaa-ra gondolt, vagy talán arra hogy a bodybuilding.com ot megbüntették mert szteroid tartalmu kiegeket árult.( persze nem fehérjét)
2012. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És tudnátok péládt mondani ? (pl. halottam a Biotech USA nitro pure whey gold-ról) meg hasonlókat ha lehet.)
2012. dec. 8. 20:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Optimum Nutrition 100% whey gold, VPX Syngex, Nutrend whey core 100, stb..
2012. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A protein választáskor amit figyelni kellene:

- whey alapú,

- hidrolizátumot is tartalmazzon,

- hozzáadott szénhidrátot, cukrot ne tartalmazzon,

- amennyiben valamilyen EAA, vitakomplex, stb. is van benne, akkor az a protein készítmény még tökéletesebb.

2012. dec. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!