Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csigás letolás tricepszre?

Csigás letolás tricepszre?

Figyelt kérdés
Egyenes rúddal, milyen fogással szoktatok letolni? A tenyered a földfelé vagy a plafon felé néz? Melyik hatásosabb?

2012. dec. 13. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Én mikor teremben edzettem váltogattam a fogantyút. egyik héten egyenes rúddal, másik héten kötéllel vagy V alakú lehúzóval ment. Nincs leghatásosabb, variálni kell.
2012. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen más a gyakorlat a fogás változtatásával. Ha egyenes a rúd és a felül fogod a rudat, azt pronált alkarállásnak hívják és ez a triceps KÜLSŐ-BELSŐ fejére megy ( ez 2 külön fej). Ha semleges a fogás, azaz kötéllel tolsz le, akkor főleg a triceps KÜLSŐ fejét célzod meg, illetve ha csavarsz a mozdulat végén, akkor a triceps mellett a másik könyökfeszítőt, a kampóizmot is megcélzod. Ha a fogás alsó fogás, ezt supinált alkarállásnak hívják, ez esetben a triceps BELSŐ fejét célzod meg. Érdemes lassabban végezni a gyakorlatot, mert a belső fej lassú mozgásoknál aktív. Ha pedig a kötél, rúd a fejed föltöt van, vagy a tested előtt, azaz derékszögben áll a karod a válladdal, akkor a triceps HOSSZú fejét veszed célba.


A triceps 3 fejű izom, értelemszerűen a fogás változtatása adja meg a megcélzott fókuszt. Az egész izom össze fog húzódni minden gyakorlatnál, de nem mindegy milyen izomrészek viszik a terhelés zömét.

2012. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!