Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyik nap találtam ezt a...

Kiss Dávid Gergely kérdése:

Egyik nap találtam ezt a példát amivel ki lehet számolni izomtömegnövelésnél a napi kalóriaszükségleted illetve, hogy mennyi legyen a fehérje, szénhidrát, és zsír beviteled. Van valakinek véleménye erről a számolási módról?

Figyelt kérdés
Szénhidrátbevitelre kicsit kevés jön ki,nem tudom hogy ez jó számítási módszer-e esetleg tudna valaki adni valamilyen szakszerű módszert ezeknek az adatoknak a pontos kiszámítására?

2012. dec. 16. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pont jó.
2012. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

jaj, elnézést, a példát nem írtam le!

Szóval eről a példáról van szó: :)


A napi kalóriaigényed az alábbiak szerint számolhatod ki:

2xcélsúly x (heti edzésóraszám + 9.5) = napi kalóriaszükséglet

Tehát ha 90 kg vagy és még 5 kg izmot szeretnél, a célsúlyod: 95kg. Ha heti 3 órát fogsz edzeni, ehhez add a 9,5-t (12,5), szorozd meg ezt a 95 kétszeresével (190), így az eredmény 2 375. Ennyi kalóriára van szükséged naponta. Nem mindegy azonban, hogy ebből mennyi a protein, a szénhidrát vagy a zsír. A szükséges mennyiséget így számolhatod ki:

2xcélsúly = protein grammértéke

célsúly = zsír grammértéke

napi kalória – {(4x protein grammértéke) + (9x zsír grammértéke)} :4 = szénhidrát grammértéke

Tehát ha a célsúly 95 kg, akkor 190gramm proteint, 95 gramm zsírt kell enned. A szénhidrát kiszámításához pedig add össze a 4x190 (760) és 9x 95 (855)-t, ami 1615. Most ezt vedd el a 2375-ös napi kalóriaadagodból (760) és oszd el néggyel. Az eredmény 190 – ennyi gramm szénhidrátot kell a szervezetedbe juttatni.

2012. dec. 16. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg kevésnek tűnik a szénhidrát, de szerintem felesleges kalóriákat számolgatni, érdemes maradni a jó öreg, bevált makrotápanyagos módszernél.
2012. dec. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez kevés mert ez a célsuly szintentartásához szüksèges kalóriákat adja ki
2012. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igen, nekem is a szénhidrát volt nagyon gyanús, köszönöm még egyszer!
2012. dec. 17. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!