Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Asszimetriai gondokra mit...

Asszimetriai gondokra mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2 éve végzek súlyzós edzést és most kezdem észrevenni, érezni, hogy a jobb oldalam le van maradva a balhoz képest. (mind erőben mind méretben) Pl.:fekvenyomásnál amikor engedem le a súlyt a bal mellizmomat sokkal hamarabb, erősebben érzem mint a jobbat, guggolásnál is ez a helyzet, amikor guggolok a bal lábam jobban dolgozik. Lehet, hogy valami ortopédiai problémám van? Esetleg gerincferdülés, csípőficam vagy valami izomproblémám lenne?

2012. dec. 22. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon kevesen szimmetrikusak. Kicsit tudsz rajta korrigálni, ha több egykezes súlyzós gyakorlatot teszel bele és a gyengébb oldalra koncentrálsz.
2012. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dogmatix91 ***** válasza:
Egykezes súlyzókkal csináld a gyakorlatokat. Én a lehúzást és a csigás evezést is 1 kezes fogantyúval csinálom. Fekvenyomni is egykezes súlyzókkal szoktam általában. Ha megfelelően van kivitelezve a gyakorlat, szerintem hatásosabb is, de ez már csak egyéni ízlés kérdése. Nekem egyébként a bal oldalam gyengébb sokkal. Ahhoz lövöm be a súlyt és az ismétlésszámot.
2012. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!