Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés kapcsolatban...

Testépítés kapcsolatban kérdések? . Komolyan gondolom a dolgot, értelmetlenek kíméljenek. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval , lassan 1 éve ,hogy nekiláttam a testépítésnek . Elég komolyan csinálom , nem az érdekel ,hogy fú 90kg-al nyomok fekve , de szabálytalanul mint egyesek , hanem szabályosan inkább kisebb súllyal , és csak az adott izomcsoportra koncentrálva . Na mindegy , nem is ez a lényeg . 2 hónapja , vettem tömegnövelőt , vitamint , izületvédőt [ ektomorf ] testalkat vagyok. Sikeresen felszedtem 6kg-ot ezalatt a 2 hónap alatt. Kajám nem volt teljesen rendben ,de azért törekedtem a megfelelő fehérje+ szénhidrát bevitelre. Elég komolyan gondolom ezt a dolgot , tervezem hogy rendbe rakjam nyárra teljesen az étrendemet.


Eddig nem sportoltam aktívan semmit , de ez valahogy megfogott. Szüleim is látják ,hogy komolyan gondolom , egész nap azt látják ,hogy szabadidőmben edzéstechnikákat , tápkiegekről véleményeket böngészek , de valahogy mégsem támogatnak a sportban. ( persze a táplálékkiegészítők szedésében nem támogatnak , ezért csak alkalomadtán tudom megvenni zsebpénzből az adott kiegészítőt. )


1. kérdésem :


Csak az én szüleim és családom nem támogatja a kiegészítők szedését ? Mindig mikor mutatok egy értelmes példát ,hogy semmi káros hatása sincs , mindig az orvosokra hivatkoznak.


2. kérdésem : Ahogy azt említettem elég komolyan gondolom a dolgot , mégsem találok értelmes leírást a szteroidokról . Persze , 1001 helyen lehet olvasni káros-káros ilyen-olyan mellékhatása van . Ezért érdekelne ,hogy élsportolók milyen szteroidokat használnak ? Gondolom nem Deca-t és társait tolják . Szimplán csak információra lenne szükségem ilyen téren.


16 éves vagyok , nem is akarok szteroidozni , szimplán csak információra lenne szükségem.


Annak viszont köszönöm , aki tisztességesen elolvasta az írásom . Előre is köszi a válaszotokat . :)



2013. jan. 28. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem ,hogy nem iszok , nem cigizek , nem járok bulizni .
2013. jan. 28. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Az jó ha komolyan gondolod, de neked még nem kell 16 évesen koxról álmodozni. Előbb legyen jó pár év edzésmúltad és ha versenyezni akarsz utána is akkor esetleg mehet valami.

Itt olvashatsz a cuccokról: [link]


Vannak szerencsések, akiket támogatnak a szülők, de nagyon sok fiatalt nem. Sajnos elég általános az a helyzet, amit írtál, hogy tiltják a tápkiegeket, mivel nulla rálátásuk és tudásuk van a dolgokról és még a dokik hülye tiltásaik is befolyásolják őket.

2013. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válászod , mint ahogy azt említettem eszemben sincs hogy elkezdjek koxolni , egyenlőre csak információra volt szükségem .
2013. jan. 28. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
jó, ha valami nem tiszta még, akkor kérdezz. Naturál vagyok, de hátha tudok válaszolni.:)
2013. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az élsportolók esznek edzenek és pihennek jó az edzséterv jó az étrend és van h napközben is tudnak aludni hiszen ez az életük, van pénz támogatás miatt a legjobb tápszerekre töménytelen mennyiségben, nekik csak eredményeket kell hozni kell ennél több???
2013. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem se szeretik a szülők,hogy fehérjét iszom,de eddig semmi bajom nem lett tőle,hát elnézik.

Mondjuk fizetik a kondibérletet,ezért hálás lehetek:D

De látják rajtam,hogy komolyan veszem,ezért egyre jobban támogatnak,idő kell a javuláshoz:)

17/F

2013. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is már 1 éve testépítek, és azt mondom hogy egyáltalán ne használj szteroidokat.. Én helyes táplálkozással és kemény edzéssel értem el olyan eredményt mint mások szteroidokkal. Szerintem teljesen felesleges, és tényleg lehetnek káros hatásai ez nem csak szóbeszéd, egy nagyon kedves barátom tapasztalata alapján írom ezt. Azt mondom hogy építs izmot természetesen, sokkal szebb lesz, többre mész vele és nem esik össze pillanatok alatt..


Sok sikert neked!

2013. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!