Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik az ektomorf alkat előnyei?...

Mik az ektomorf alkat előnyei? (Küzdősportban, testépítésben. )

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ehetsz akármit, nem hízol el. Valószínűleg sose kell szálkásítani.


Hátrány: ehetsz akármit, nem hízol.

2013. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Testépítésben: nem kell sanyargatni magad szálkásîtáskor viszont tömegeléskor többet kell egyél mint másnak mert, mert kb ugyanolyan könnyen izmosodsz csak a te szervezeted több kalóriat hasznal el alapjáraton igy többet kell bevigyél hogy meglegyen a megfelelő plusz. Fenttarthatsz egy szálkás fizikumot éves szinten.
2013. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az anyagcsere sebességén kívül - ami idővel lelassul általában - más előnyt nem tudnék mondani.
2013. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában küzdősportolok (egyelőre főleg földharc)

és azt vettem észre hogy a hosszú vékony nyak nagy hátrány, könnyen fojtanak. Ugyanakkor a hosszú végtagok előnyösek könnyen összekulcsolom őket a másikon bárhol és szerintem ütésnél/rúgásnál is könnyebben fogom elérni a másikat.

Csak az a baj hogy erőben elmaradok egy hasonló edzettségű zömökebb testalkatú embertől.


Testépítéssel évekig próbálkoztam. Hiába erőltettem nem győztem eleget enni, úgy gondolom hogy értek hozzá és ki voltam békülve azzal hogy a tömegelés lassan megy. azzal viszont nem hogy egyszerűen megrekedek 70 egynéhány kilónál mikor 184 centi vagyok. Másnak sport nélkül jobb a súly/magasság aránya.

A keskeny vállúak egyébként állítólag nem nagyon érzik a fekvenyomást mellre. Bár én ráéreztem, az izomtapadások nincsenek testalkathoz kötve.


-A keskeny derékban az a jó hogy némi izomzattal a felsőtesten könnyen nézhetünk ki deltásnak.

-A szálkásság miatt nagyon durván nézhet ki egy kigyúrt ektomorf. (de ez sokaknak nem is tetszik.) és ez valamelyest kompenzáció: a kevesebb izomzat is jobban meglátszik a vékony bőr alatt. Feltéve hogy félmeztelen vagy mert pólóban már senki meg nem mondja hogy edzeni jársz. Nagy tömeget ektomorf képtelen építeni, így a pipaszár lábakba csak beletörődni lehet, illetve keveset javítani a helyzeten sok munkával.(ettől még tilos elhanyagolni mert úgy még aránytalanabb lessz :P )

Lehet hogy ha neked jó étvágyad van jobban ki kijössz a testépítéssel mint én. Nekem 5g/testsúlykg ch-val már állandóan hasi diszkonfort érzetem volt, mindig tele voltam rosszul éreztem magam tőle és erőltetni kellett. Pedig volt hogy jumbot is ittam ami az egyik legbrutálisabb szénhidrátbomba és sokat könnyített a dolgon.

2013. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én karatézom ugyanezzel az áldással.Én konkrétan imádom hogy annyit ehetek amennyi belém fér mert másnapra nem látszik semmi.Én előnyét nem érzem a kyokushin karatéban.A gyúrással sincs bajom én 175-180 cm között vagyok (13/f)és olyan kb.65 kg vagyok ami az osztálytársaim közt nehéznek számít szóval ebből a plusz kg izom és nem zsír.Ami nekem nehéz az a vádli szálkásítása pedig a guggolásban jó vagyok.A felülés ami nekem nagyon egyszerű,egy huzamban olyan 500.
2013. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem írni hogy a lábam valami eszméletlen merev.Már persze javítottam rajta de még most sem tudok fejbe rúgni egy velem azonos magasságú embert.
2013. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Velem is ez volt kickboxnál,nyújts többet lábra meg spárgázz többet és jó lesz.
2013. aug. 4. 00:00
 8/8 anonim válasza:
0%
Nem kell tartanod attól hogy izmos leszel :)
2015. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!