Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kell-e így is csinálni a...

Kell-e így is csinálni a kezdő edzéstervet?

Figyelt kérdés

Otthon van 2 db egykezes súlyzóm, használgattam, megedzettem olyan területeket, melyeket otthon ezekkel a súlyzókkal meglehet, gyakorlatokat kerestem hozzájuk a neten.


De elhatároztam, hogy konditerembe fogok járni. Olvastam, hogy a kezdő kondisoknak még a kezdő edzéstervet kell végezniük, ami abból áll, hogy a fekvenyomásnál üres rúdat emelgetem, a többi gyaknál meg kicsi súlyt, hogy érezzem a mozgást, tudjam használni a gépeket.


2 alkalommal voltam is a teremben, így dolgoztam, könnyűnek tűntek. Persze másnap kicsit éreztem, hogy dolgoztam meg területeket.


Az lenne a kérdés, hogy meddig kell ezt a kezdő edzéstervet csinálni? (valahol olvastam , h a kezdőknek 4-8 hétig kell, heti 3x. De tényleg eddig?)


Mikor csinálhatom már azt, hogy 3 sorozatban 10-12 ismétlést csinálok olyan súllyal, amellyel az utolsó épp hogy megy? Tehát rendesen.


Amúgy tömegnövelést szeretnék csinálni, étrendet is csináltam, fehérjeport, szőlőcukrot is vettem stb.


Amúgy 21 éves fiú vagyok, ha ez számít.



2013. márc. 16. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

öö... hát az igaz, hogy eleinte(csak pár hétig) lehet olyat csinálni, hogy kisebb súllyal, mert hogy hozzászokj, de az üres rúd túlzás.

Ha Te annyival tudod csinálni, akkor annyival kell, de ha nem megerőltetés(egyáltalán) akkor annyi legyen, ammennyit azért érzel. És nem kell olyan sokáig csinálni ezt a lazáskodást. Ha már ézed, hogyan kell szabályosan csinálni, mennyen rendesen.-

2013. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kezdőedzésterv pedig nem azt jelenti, hogy nem erőltetjük meg magunkat, csak más az izmok megedzésének az ideje.

Kezdéskor 2 napunk van(A,B), de minden izomcsoportra 1-2 gyakorlatot csinálunk és hetente 2x edzünk meg egy izmot. Értem?

2013. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!