Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kérdésem a hozzáértőkhöz...

Kérdésem a hozzáértőkhöz szólna, kommenteljétek az alábbi edzéstervet,2 hónapig tervezem nyomni, utána váltani fogok, esetleg valamin lehetne a hatékonyság szempontjából változtatni?

Figyelt kérdés

181cm 75kg vok, kolis kaja mellett az étkezést annyira nem tudom betartani,ezért napi 4 (3 menza) mellett mutant mass tömegnövelőt,f2 full force kreatint és vitabolicot szedek. Kíváncsi vagyok a véleményekre, eszek sütit és csokit is,szóval a kaját nem veszem halálosan komolyan,de mivel kis izmot szeretnék felpakolni,mert elég szálkás vagyok,így talán megengedhetem magamnak :) kommenteket pls,kíváncsi vagyok ki mit szól.

Edzésterv:

1. mell,bicó

Fekve nyomás kézivel 4x10

Fekve nyomás 10-8-6-6-5

Tárogatás 4x10

pull over 3x15

Bicepsz állva 15-12-10-8-6

szünetben fekvő 5x15

bicepsz scott padon 4xmax

bicepsz francia rúddal 4x5-5-5

2x10 fele súllyal

lábemelés 4x15

hasprés 4x15


2. hát,tricepsz

lehúzás csigán tarkóhoz 4x10

húzódzkodás 4x8

evezés csigán 12-10-8-6

lehúzás mellhez csigán 4x8

Szupersettben

döntött törzsű evezés 4x8

evezés kézi súlyzóval 3x15

hiperhajlítás 3x max

törzskiemelés oldalsó támaszban 3x12

lebegő ülés-hasprés-taposó haspr 3x15-15-15


tolódzkodás 3xmax

letolás kötélen 12-10-8-8

lórúgás padon 3x10

hátsó tolódzkodás 3xmax


3. láb,váll

combfeszítés 10-8-8-6

lábtoló gép 10-8-8-6

egyenes lábú felhúzás 4x10

kitörés 3x10

combhajlítás 4x10

guggolás 4x10

fél lábas trx guggolás 3x10

felülés negatív padon 4x15

hasprés padon 3x15



komb. Arnold nyomás kézi s. 4x10

oldalemelés 4x10

állig húzás 3x10

oldalemelés fekve/oldal 3x10

vált. Karú előreemelés 3x10



Ezeket csinálom heti 4 napot edzek,tehát 4-5 naponta ismétlődnek így minden izomcsoportot megtudok nagyjából egy héten belül 2x dolgozni.



2013. márc. 26. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz az eleje, a mellet a tricepsszel a hátat a bicepsszel edzd egy napon, mivel a mell gyakorlatoknál a tricepsz, a hát gyakorlatoknál pedig a bicepsz dolgozik, így ha későbbi napon edzel rá, akkor fennállhat a túledzettség, ami megakadályozza a fejlődést. Így viszont, ahogy mondtam, kiegészíted az amúgy is előre megdolgoztatott agonista izmok edzését.

Ha már túledzettség, ez neked belefér egy órába? Úgy értem, mi ez a sok gyakorlat egy izomcsoportra? Nagy izmokra 3-4, nagyon maximum 5 gyakorlat elég, a kisebbekre pedig 2-3.

2013. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És most olvasom, hogy te egy héten többször akarsz izomcsoportokra edzeni? Ez megint a regenerációs időből vesz el. Ezt maximum csak a hassal meg a vádlival tudod eljátszani, ezekkel is legfeljebb heti 2x-3x. Heti 4 edzőnap teljesen ideális, viszont iktass be közéjük lehetőleg egy-egy pihenőnapot. Ha rendesen csinálod az edzést, elvileg nem is kéne tudnod egymás után több napot edzeni, csak kettőt-hármat, úgy kimerítene.

A másik, a kajára való nem odafigyelés. Hát, meg lehet próbálni, de ha nincsenek meg az alapvető makrotápanyagok, akkor csak egy bizonyos szintig tudsz majd fejlődni, mert onnantól ugyan miből tennéd? Izmot felépíteni megfelelő építőanyag nélkül nem tudsz.

Azt mondanám, hogy mondjuk felmész 80 kilóig így egy kis zsírosodással, de rendes eredményt csak rendes étkezéssel tudsz elérni.

2013. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

1. hozzászóló:

Nem sajna nem fér bele egy-egy edzés 1.5 óra 3 perces pihenőidőkkel, szuperszettekben csinálom a gyakorlatokat.

A túledzettségről annyit,én úgy tudom,hogy ha 1 izomcsoportot egy héten egyszer edzek csak meg akkor szintfentartást végzünk,2x meg kell dolgozni mindent ahhoz,hogy rendesen fejlődjenek az izmok. Sokmindenki mond sok mindent természetesen,ezért is probálom összeszedni a legtöbb infót.Ennek a hát/bicepsz mell/tricepsz kombónak meg utánaolvasok,mert nem sokszor hallottam ezt eddig.


2. hozzászólónak:

Elég rendesen csinálom az edzéseket,és szerintem 4-5 nap pihenőidő bőven elég,elég gyorsan regenerálódok szerintem,én legalábbis úgy érzem. Kajáról: tisztában vagyok vele természetesen,hogy mik kellenének az optimális fejlődéshez,de sajnos ezeket most nemtudom megvalósítani,majd nyáron,ha otthon leszek oda tudok figyelni a kajára is.


Várom a további kritikákat és infókat. Köszi mindenki! :)


Akárhogy is alakul,2 hónap mulva jelentkezni fogok itt is az eredményekkel,hogy sikerült.(május közepén)

2013. márc. 26. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő hozzászóló és a privát üzenetes is én vagyok.

Először is amit az első pontban leírtál azt, rosszul tudod. Nem nagyon tudok egy testépítőről sem, aki így csinálná, pedig ha valakinek, akkor nekik fontos az izomépítés. Nem tudom hol hallottad, de biztos, hogy nem egy testépítésről szóló oldalon, hanem valamilyen rendőröknek/katonáknak vagy küzdősportolóknak szóló oldalon, akiknek fontosabbak az erőbeli teljesítőképességek, mint maga az izomméret. Ilyesmi edzéstervet maximum csak kezdőknek ajánlanak még a testépítő oldalakon is. Alapolvasmánynak ajánlom a Sárga kapszula című könyvet, ingyen letölthető és nem egy nagy olvasmány, cserébe lesz némi alapfogalmad a testépítéssel kapcsolatban. A hát/bicepsz mell/tricepsz vagy mell/váll kombónak pedig igenis van értelme, mégpedig az, hogy együtt edzed a bizonyos mozgásokon együtt dolgozó izmaidat.


A másik, a 4-5 nap, hát, az egy hét volna a legideálisabb. Ok, hogy te már 2-3 nap múlva úgy érzed, hogy mehetnél edzeni, de ettől még a glikogénfeltöltődés és az új fehérjeszálak szintézise nem fejeződött teljesen be. Ez így van, már vizsgálatokkal tudományosan régóta igazolták. Bunny mondta egyszer, hogy vannak olyanok, akik nem bírnak leállni, már 3 nap múlva egyből mennek ugyanarra az izomcsoportra edzeni és persze nem fejlődnek. Főleg ektomorfként lehet így reagálni a túledzettségre.Higgy nekem, próbáltam már én is ezt az utat, nem működött :) Jó erőnlétem volt, de tömegben gyarapodni csak azután kezdtem, amit már pm-ben megírtam neked.

2013. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha láb mellett tudsz vállat edzeni akkor sz*r a láb edzésed.

A jó lábedzés úgy néz ki hogy örülsz ha végig tudod csinálni és nem hányod el magad közben vagy utána.

Kart meg lehet egy napon, plusz mellé valami, mondjuk mell.

Maradék napon meg váll-hát. Ez így 3 napos, de ezt oszthatod 4 fele is ha te négyszer akarsz.

2013. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!