Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vettem 1db egykezes sulyzót...

Vettem 1db egykezes sulyzót és a kérdés az lenne hogy milyen gyakorlatokat tudok ezzel végezni külön minden izomcsoportra?

Figyelt kérdés
5kg os a sulyzó de tárcsás igy tudok a sulyból levenni vagy feltenni rá ha még kell merrt olyan a gyakorlat

2013. ápr. 30. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos az az 5kg kevés, még akkor is ha esetleg lány vagy - nem tudom :) - Ha megteheted vegyél még egy súlyzót és pár db tárcsát, az már úgy egész jó, lehet velük mit kezdeni! :)

Most kezdtem írni egy blogot, otthon edzem, onnan tudsz pár gyakorlatot ellesni! :)


[link]

2013. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha csak egy darab van, akkor így elég sok gyakorlat kiesik, mert egykezessel nagyon sok gyakorlatot csak szimmetrikusan tudsz csinálni. Nem mellesleg ha a maximum mérete 5 kg, azzal olyan sokáig nem tudsz fejlődni.

Nem tudom, szerintem egy kétkezesre és rá való súlyokra beruházni érdemesebb, nekem is az van otthon, valamivel univerzálisabb.

2013. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mellre: fekvőtámasz, tolódzkodás, áthúzás.

Hát: húzódzkodás, egykezes evezés.

Váll: oldalemelés, oldalemelés döntött törzzsel, vállból nyomás.

bicepsz: állva egy kézzel beforgatós, kalapács, koncentrált.

Értelemszerűen mindig megcsinálsz az egyik karoddal 10 ismétlést, majd csere, aztán így tovább.

Tricepsz: ülve tarkóhoz engedés, fekve fül mellé engedés, hátsótámaszos tolódzkodás, szűk fekvőtámasz.

láb: guggolás, kitörés, egylábas vádli állva.

Has: hasprés, lábemelés.


Heti 3 teljes testes edzéssel kezdj, minden izomcsoportra 1 gyakorlat, gyakorlatonként 3*10 ismétlés.

A gyakorlatokat variáld, szerdán más legyen, mint hétfőn, stb.

2013. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, de jobb lenne még egy súlyzó és ne ilyen barbi súlyokat vegyél, hanem két szerelhető 20 kilóst.
2013. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, vagy egészítsd ki most már egy másikkal összesen vagy 40 kg súlyban, vagy vegyél egy kétkezeset.
2013. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!