Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Térdfájdalmak csökkentése...

Simon0211 kérdése:

Térdfájdalmak csökkentése edzés közben, térdet kevésbé terhelő combgyakorlatok?

Figyelt kérdés
Közel 3 éve testépítek, tudom ez még csak a hosszú út eleje. Édesapámtól örököltem gyenge térdízületeket. Családon belül apai ágon majdnem mindenki panaszkodik térdproblémákról. A "fájdalmak" csúcsa talán 2-2.5 éve volt, mikor még túl buzgón és tudatlanul hetente minimum 3-szór gyúrtam, 2-szer kosaraztam és még mellé 3 küzdősport edzést is csináltam. Akkor olyan szinten le volt terhelve a térdem, hogy egy guggolást se tudta csinálni, mert félúton összerogytak a lábaim. Ekkor mentem el szakorvoshoz, aki porclágyulást állapított meg. Azóta csak testépítéssel fejlesztem a testem és sokkal jobb állapotba van a térdem, viszont a mai napig fáj bármilyen futó, guggoló, lépcsőző gyakorlat során a terheléstől teljesen függetlenül, akár egy sima 20 kilós rúddal való guggolás esetén is. Térdszorítót már régóta használok, mert így némileg jobb, bár tudom h ezzel valamilyen szinten pont h gyengítem az ízületeket. Van-e valakinek esetleg ötlete, tanácsa a problémámra? Ki milyen combfeszítő gyakorlatokat javasol (bár tudom egy guggoló gyakorlatot semmi sem helyettesíthet teljesen)?

2013. máj. 1. 08:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Utólag hozzá tenném, hogy a porcerősítő glükozamin tabletta természetesen alapja a napi étrendemnek.
2013. máj. 1. 08:13
 2/4 anonim válasza:
Előszőr nézz magadnak egy jó cipőt.Ha nem tökéletes a lábboltozatod vagy a bokaízületed helyzete,rosszul terheled az egyébbként is gyenge térdedet,gyorsítva a kopást.Menj el egy Spuri futóboltba,ahol megnézik a lábad és tudnak ajánlani megf, lábtartású cipőt.Jó ha a cipőd szélesebb,stabilabb fazon és csökkenti a talaj reakciós erőket,így csökken a térdedet terhelése is.Ha gyakorlatot végzel,soha ne nyújtsd ki a térded teljesen,azaz ütközésig,mert ez a térd zárt ízületi helyzete,a porcok közötti távolság ekkor a legkisebb.Szobabiciklïzz sokat,mert ez tehermentesített helyzeben eddzi a térd körüli izmokat,ill. Fokozza és a porcba préseli az ízületi folyadékot,ami táplálja azt,segítve a regenerációt.
2013. máj. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Alapvetően mind a 3 tanácsodról hallottam már, de személy szerint még csak egyet próbáltam belőle aktívan. A testépítésben alap információ, hogy az ízületeket sosem gyújtjuk ki teljesen. Ezzel már a kezdetek óta tisztában vagyok és e szerint is edzek. A biciklizésről is hallottam már és én is elkezdtem pont egy hete csinálni, mivel édesapámnak is a biciklizést ajánlották a szakorvosok, a sérülése után a regenerálódás elősegítéséhez. A lábboltozatos téma sem új, viszont arra tényleg érdemes lesz odafigyelnem, mert volt edzőtársam enyhe térdfájdalmai is a bokasülyedésének volt köszönhető. Nekem is kialakuló bokasüllyedésem van és az orvosok is ajánlották a lúdtalpbetétet vagy egy jó talpkialakítású cipőt, de akkor hanyagságból, mára meg már szimplán feledékenységből teljesen elfelejtettem ennek figyelmet szentelni, ráadásul 1.5 bokasérülésem is volt, mikor egy kosárlabda meccs alatt egy ugrás után bal bokám alám fordult, de szerencsére a szakadás helyett egy szalagnyúlással megúsztam, no meg a bokarögzítő sem maradt el pár hónapig. Nagyon köszönöm a tanácsod és hogy újra felhívtad a figyelmem a bokasüllyedésre, megpróbálok arra is nagyobb figyelmet szentelni.
2013. máj. 1. 09:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyéb ötleteket, technikákat továbbra is szívesen várok. Esetleg személyes tapasztalatokat, kinek mi használt a legjobban.
2013. máj. 1. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!