Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szóval akkor kezdőknek is így...

Szóval akkor kezdőknek is így kell csinálni? ( részletek lent )

Figyelt kérdés

Az izomzat fejlesztésének (ma tudományosan elfogadott és igazolt) egyetlen módja, ha ciklizáljuk az intenzív progresszív terheléseket. A gyakorlatban: 4-8 hétig lépcsőzetesen növeljük a terhelést, majd amikor elérünk egy platót, amikor a terhelés tovább nem növelhető, akor 2-5 hétre visszaveszünk kb. 15-25%-ot, és kezdjük előlről.


Azaz nem elég ha próbáljuk a súlyt növelni amikor tudjuk?


2013. jún. 11. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ez az egyetlen módja.
2013. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


itt azt írják igen :D

2013. jún. 11. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Ehhez az oldalhoz annyit fűznék hozzá függetlenül ettől a cikktől, hogy van amikor tök alaptalan dolgokat megírnak, és ha az ember kommentel vagy írja hogy ez nincs így , esetleg tudományos cikkekkel alátámasztja törlik a kommenteket.
2013. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szeintem sem állja meg önmagában ez a tény a helyét, hogy csak ciklikus edzéssel fog az izom fejlődni, máshogy sehogy..

Egy kezdő szerintem ha jól kajál, pihen eleget és heti 3szor 4szer edz úgy, hogy ha lehet mindig emel a súlyokon, amikor tud(szabályos végzés mellett), akkor 100%, hogy nem marad el a fejlődés.

2013. jún. 11. 14:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kezdő tök mindegy mit eszik és mit csinál fejlődni fog, Én is az elején a kajálásra nem figyeltem + tök szarul edzettem össze vissza mégis fejlődtem, egy ideig lehet úgy. Aztán érdemes a kajára figyelni meg helyesen edzeni azzal is fejlődni fogsz egy jó darabig és utána ha megáll akkor érdemes ilyesmiket kipróbálni.
2013. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!