Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, elmondanátok,...

Testépítők, elmondanátok, hogy szerintetek miért jó az "extrém" testépítés, és szerintetek miért néz ki jól egy testépítő? Főleg a nőkre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
Szerintem nem túl dekoratív se egy testépítő férfi, se egy testépítő nő, és itt most azokra gondolok, akik versenyeznek és barnára bekenve feszítenek színpadon meg hasonlók... de mivel ez csak egy személyes vélemény, kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre, akik ezt életstílusnak választottátok. Mi a vonzó benne számotokra?
2013. jún. 12. 23:52
 1/10 *Glissade* ***** válasza:

Szerintem ezen a fórumon nincsenek extrém testépítők.

De azért várjuk ki a végét:)

Ha nem ír senki a megkérdezettek célszemélyeként, akkor majd válaszolok rá én:)

2013. jún. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem k@baszott szépségverseny,hanem sport. A Nők nem modellek,hanem sportolók. Méretek,arányok...erről szól minden. Akik ezt az életstílust választják,2000-ből 1 lesz ilyen szinten. Vannak fokozatok.
2013. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És az a vonzó,hogy egészségesen kajálok,tele vagyok erővel,lendülettel,és nem nézek ki 60 kilós jellemtelen bélféregnek,mint a mai fiatalok 90%-a.
2013. jún. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 poiu ***** válasza:
Én testfenntartás céljából kezdtem, de érdekes módon épülök tőle (4x15 + 1, F).
2013. jún. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt kell leszögezni, és megértenie végre mindenkinek, hogy ez nem arról szól, hogy az ember másoknak akarjon tetszeni. A színpadon nem szépségverseny van. Nem is átlagemberek pontoznak sms beküldéssel. Tehát, hogy az átlagember szerint ők dekoratívak-e vagy sem, teljesen irreleváns, senkit nem érdekel. Ezért nem értem azokat se, akik ha felmerül egy ilyen kép, mániákusan írják, hogy "ez már sok", "nem szép", "nem nőies" és a többi.

Ez sport. Ez az izomzat fejlettségéről és arányairól szól. Persze van, akinek tetszik, de még ez is irreleváns. A világ egy olyan hely, hogy minden létezik, annyian vagyunk. Minden skála minden végpontjához közel vannak előfordulások. Az egyik példa a sok közül az extrém izomzat. Hogy az egyénnek miért pont ez jön be, nem tudom, így járt, ilyennek született, hogy így gondolja. De az összképet nézve belefér a statisztikába, hiszen minél extrémebb, annál kevesebb van belőle. Gauss-görbe, ugyebár. Ugyanezeket a kérdéseket fel lehetne tenni minden egyes témakör extrémebb képviselőinek. Mert sok van ám.

2013. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pontozzatok le, hajrá, de a testépítés szépségverseny, a méretek, arányok egy szépségversenyen vannak díjazva. Sport volt régen, amikor még a pózolás mellett kellett egy-két gyakorlatot is végrehajtani(fekvenyomás pl. ilyen).


Viszont sok testépítő sportol, úgy értve, hogy azért aki nem csak a tükörnek meg a csajoknak edz, azok bizony ott vannak erőemelő versenyeken és teljesítenek. Nyilván, nem szálkásítás alatt, de azért illik megmutatni hogy van erő is a méret mellett.

2013. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 poiu ***** válasza:

Nem tudhatom, mi hajtja a profi testépítőket, mint ahogy azt sem tudom, mi hajtja a profi maratonizókat. Nem szeretnék úgy kinézni, mint egy profi testépítő, vagy úgy, mint egy hosszútávfutó.

Azt tudom, hogy súlyzózni és futni jó érzés, jobban vagyok tőle és igen, a tükör is számít, nem mindegy, hogy ki néz vissza belőle, egy hájpacni, vagy egy izmos, normális ember.

2013. jún. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#2: én sem mondtam, hogy szépségverseny, hanem hogy "verseny". Nem vonom kétségbe, hogy sport.

gondolom te voltál #3 is. Szóval szerintem sok mindentől lehet jelleme valakinek, is akkor is lehet egészségesen táplálkozni, ha nem vagy testépítő. (nem is beszélve a táplálékkiegészítők egészségességének kérdéséről, amit valljuk be, rengeteg testépítő használ).


#5: igen, tudom, hogy nem az átlagembernek akarnak tetszeni. Ezért kérdeztem, hogy a testépítőknek mi a vonzó benne.

2013. jún. 15. 10:00
 9/10 A kérdező kommentje:
ja és egyébként én bölcsész vagyok, de a sztereotípiával ellentétben én edzek, heti 5-ször, izmosabb vagyok az átlagnál, és egészségesen táplálkozom. Tehát nem arról van szó, hogy a fotelben ülve, chipset majszolva fujjogok, ha egy testépítőt látok a tv-ben.
2013. jún. 15. 10:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Táplálékkiegészítők egészségességének kérdése? Ugye a minden más étel egészségességének kérdése is megvan benned?


Az meg, hogy az egyes embereknek mi benne a vonzó, írtam, hogy nem tudom, de szerintem nem is igazán lehet elmagyarázni. Az egyik ember miért lesz hardcore rockrajongó, míg a másik techno? Az egyiknek miért tetszik a kék szín, a másiknak meg a zöld? Az ízlés már-már axiómaszerű fogalom, nem lehet elmagyarázni a másiknak, mert akkor nem ízlés lenne, hanem döntés.

2013. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!