Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyúráshoz kellene tanács,...

DuCsaJi kérdése:

Gyúráshoz kellene tanács, lentiekben bővebben?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,63kg,183cm, pasi, és eléggé vékony annak ellenére hogy sokat sportolok, de felső testemen akarok javítani. Mindent próbáltam már hogy hízzak de hiába. Sokat eszek, de tömegnövelőre nem nagyon van keresletem, nagyon zavar az alakom és ezért már rég terveztem elkezdek edzeni és megváltozok. Kérdésem az hogy van-e valami tanácsotok hogy hogyan is tudnék a leghatásosabb módon edzeni itthon, és miből mennyit csináljak?
2013. júl. 6. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Heló!


Én fekvőtámaszozással (különböző variációkkal), tolódzkodással, valamint kézi súlyzózással értem el nagy változást.


Én arra figyeltem, hogy eleget egyek edzés előtt úgy két órával és utána is.


Természetesen az edzés mellé aktív mozgás is társult, futás vagy egyéb sportolás.


Én se igen tudok hízni, de így sikerült elérnem egy formás alakmódosulást.

2013. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fegyencedzés, Meztelen harcos- ezek jó könyvek és erről szólnak.
2013. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm!

és milyen gyakran edzhetek, vagy milyen időnként?

2013. júl. 6. 17:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokan nyomják egy nap edzéssel, egy nap kardióval és hétvégén pihenéssel. Szerintem tapasztald ki, hogy neked hogyan kényelmes, melyik az, ami nem terhel meg túlságosan.
2013. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tyler913 ***** válasza:

Ha tömeget szeretnél felszedni,az nem az edzésen múlik,hanem az étkezésen. Édes mindegy,mennyire keményen edzel,ha nincs meg a megfelelő tápanyagbevitel,nem fogsz tudni gyarapodni. Nem kell ehhez tömegnövelő,"csak" normális szilárd étrend. Bár tény,hogy az sem olcsó.

Kíváncsi vagyok,hogy mi tartozott nálad a "mindent megpróbáltam" kategóriába. Számoltad pl. a napi tápanyagbeviteled?

2013. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem számoltam. Próbáltam a neten olvasott kaják közül amikor csak tudok fogyasztani,értem itt pl:csirkehús,tojás,tejfélék,zsíros kaja stb de eléggé nehéz ezt így mindent csinálni és pedig mindenki csak csodálkozik hogy mennyit eszek és mégis vékony vagyok!
2013. júl. 8. 12:26
 7/9 anonim ***** válasza:
szénhidrát is kellene, a tejet, meg a zsíros kajákat el kellene felejteni, illetve telítetlen zsírokat fogyasztani.
2013. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tyler913 ***** válasza:

Na,akkor itt a probléma. Egyfelől,hogy a felsoroltak között nincs szénhidrát,amely elengedhetetlenül fontos a növekedéshez. Fogyaszthatsz Te akármennyi fehérjét,elegendő Ch nélkül nem fogsz gyarapodni.

Másfelől a "rengeteg" elég szubjektív érzet. Hidd el,ha összeszámolnánk,mennyit ettél,nem lenne valami sok.


Ha komolyan veszed a dolgot,akkor itt az ideje venni egy digitális konyhamérleget,és kimérni rajta a kaját.

A tejet felejtsd el.

Célozd meg fehérjéből a 2g/tsgk, szénhidrátból az 5g/tsgk értékeket. Ha nem gyarapodnál,emeld a szénhidrátot 6g-ra testsúlykilogrammonként,valamint emelhetsz a telítetlen zsírok bevitelén.


Ha vezetsz egy táplálkozási naplót,nem tévedhetsz,és meg fogod látni,hogy eddig valószínűleg jóval kevesebbet ettél az elégnél,csak számodra tűnt soknak.


Csak hogy gyakorlati példát is írjak:

A Te esetedben meg kéne enned egy tipikus napon:

min. 45 dkg összetett szénhidrát (rizs,zab,müzli nyersen mérve)

Ha nem fogyasztasz fehérjeport,és csak szilárd kajára támaszkodsz,akkor fehérjéből:

kb. 45 dkg sovány hús és 15 dkg túró

Elfogy nálad ennyi egy nap?

2013. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem,nagyon szépen köszönöm.Nincs meg..elsősorban szénhidrát terén kell jóval többet fogyasztanom ezek szerint,de a többi téren is többet!
2013. júl. 10. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!