Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy tápkieg tartalmaz...

Ha egy tápkieg tartalmaz aszpartámot, okozhat az valami mellékhatást?

Figyelt kérdés

Elég sok tápkiegben van aszpartám édesítőszerként, az a kérdésem, hogyha egy ilyet fogyasztok, lehet-e káros mellékhatása? Számít egyáltalán?

Előre is köszönöm a hozzáértők segítségét! :)



2013. júl. 10. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az aszpartámtéma kicsit túl van lihegve. Egyik oldalon ott van az, hogy a bomlástermékeket a szervezet tudja kezelni, kivéve azon kevés embereké, akiknek a fenilketonúria nevű betegsége van, de ez elég ritka. De ezért írják rá a dolgokra, hogy fenil-alanin forrást tartalmaz.

A másik oldalon meg a sok pánikkeltés, hogy ha eszel belőle, meghalsz.

Valószínűbb az, hogy ha egyáltalán bármi bajt okoz az aszpartám, ahhoz rendszeresen elmebeteg mennyiséget kéne fogyasztani belőle, így az átlagembernek nem kell félni.

2013. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzáértő választ!
2013. júl. 10. 13:44
 3/4 anonim válasza:

Szia! A káros mellékhatásokról itt olvashatsz [link]

Egyébként mint mindennél itt is a mértékletesség számít.

2013. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem semmi nem jelentekezz csak depresszió,ingerlékenység,rángás,álmatlanság.Vagy 2-3 éve azt ittam-ettem.További egészéget :)
2013. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!