Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy érdemesebb összepárosítan...

Hogy érdemesebb összepárosítani a különböző izomcsoportok edzését egy napra?

Figyelt kérdés

1. nap:Mell- bicepsz

2. nap:Tricepsz- Hát- Váll

vagy

1. nap: mell- hát- váll

2. nap: tricepsz- bicepsz



Ha lehet indokoljátok is. Köszi a válaszokat, további szép napot!



2013. júl. 13. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

legalább 3 napra kéne szétosztani, ha osztott edzéstervre gondolsz.

Ha még kezdő vagy, akkor lehet ilyesmit csinálni, én pl. vhogy így kezdtem, nem a teljes testessel, ez valami átmenet az osztott és a kezdő között, de a felosztás nem jó.

Például nincs lábedzés..

Mióta edzel?

2013. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
11. napja
2013. júl. 13. 12:10
 3/5 A kérdező kommentje:
amúgy azért 'állítottam' össze így, mert azt olvastam az izmok regenerálódásnak 48 óra kell. tehát, így pont jól jön ki az idő. mert 2 napot edzek, 1 napot pedig pihenek.
2013. júl. 13. 12:14
 4/5 Osynho ***** válasza:

Nem, az izmok nem regenerálódnak 48 óra alatt. Legalább is a nagy izomcsoportok nem. Nem kell heti 2 edzés egy nagy izomcsoportnak.


Nem írtál láb és has edzést.


Tricepszezés után nem tudsz rendesen vállazni, az biztos. Mármint, ha rendesen leedzed a tricepszet. :) A mell-hát-váll iszonyat sok egy napra, szintén lehetetlen rendesen kinyírni ennyi izmot, kb egy délelőtt kellene hozzá. Még a mell-hát is sok együtt, mivel 2 nagy izom.

2013. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Osynho: szerintem ezúttal nem árt belekalkulálni, hogy ez az ember kezdő, így nem fog a hátra pl. 4-5 gyakorlatot csinálni, mivel ez elméletileg egy majdnem osztott edzésterv, Montez szokta írni régen, hogy lehet csapatni ilyen átmenetit is:

A-B-A

B-A-B


Bár a hát-mell-váll még így is kétségtelenül nagyon sok :)

2013. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!