Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés vagy súlyzós...

Fegyencedzés vagy súlyzós edzés? Melyik a jobb, miért?

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a célod?
2013. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyik sem jobb, csak más. Súlyzóssal nagyobb izomnövekedésed lehet és nagyobb max súlyokat tudsz megmozgatni ,fegyenccel pedig a saját testsúlyoddal tudsz könnyebben bánni, edzeni.

Lehet egyébként kombinálni is a két edzésformát.

2013. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
#2 jól mondja én is kombinálva szoktam edzeni. Így az izom csoportjaid is össze tudnak "hangolódni" de látszatra is lesz javulás. Persze az étrend nagyon fontos.
2013. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tehát ez csak agymosás h a súlyzós szét*assza az izületeket.
2013. aug. 4. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:

igen, az agymosás. Ha bemelegítesz rendesen és szabályosan végzed a gyakorlatokat, akkor nem cseszed szét az ízületeket.

A fegyencedzés című könyv végén egyébként az író megemlíti, hogy lehet kombinálni, hibrid edzésnek hívja.

Én 28 éve végzek kihagyás nélkül súlyzós edzést és rendben vannak az ízületeim. No para.

2013. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szétbssza ha hülyén csinálod,nem vigyázol.

Túl nagy súly, nem melegitesz be, stb... De a saját súlyos is szétbszhatja ha idióta módon csinálod.

Mellesleg érdemes izületvédőt szedni.

2013. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is szoktam kondizni,megfelelő bemelegítés mellett én se szoktam érezni semmiféle hátulütőjét a dolognak,csak jótékony hatását(izomnövekedés),ezenkívül saját testsúlyos gyakorlatokat is szoktam végezni,az is jó! :)

(Judo-ban nagyon fontos az erő és az állóképesség)

2013. aug. 4. 20:45
 8/8 anonim válasza:
Ha izmos akarsz lenni sulyzós, ha küzdőpsportolsz fegyenc. Bár sztem akk is sulyzós, csak könyebb súlyal, többet, gyorsabban.
2013. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!