Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek neki a Fegyence...

Hogyan kezdjek neki a Fegyencedzésnek?

Figyelt kérdés
Neki szeretnék kezdeni a fegyencedzésnek, könyvet áttanulmányoztam, egyelőre csak átfutottam gépen, jövőhéten lesz meg kézzel fogható formában, viszont már most neki szeretnék fogni a dolgoknak. Azzal tisztában vagyok, hogy minden gyakorlatot az első lépéstől kell elkezdeni, mindentől függetlenül. Olvastam a végén az edzésterveket is, de így sem értek pár dolgot. Heti 6 napon szeretném csinálni az elején, minden nap 4, vagy 5 gyakorlatot (kézenállást semmiféleképp még), és addig amíg minden gyakorlatból el nem érek oda, ami már az én szintemen van. Így az első lépéseknél mennyi időt töltsek el? Nyilván az könnyebb lesz egy darabig, és iszonyat sokat kéne csinálnom, hogy elfáradjak. Tehát ha hetente eggyel feljebb lépnék az úgy jó lenne szerintetek?

2013. aug. 18. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk olvasd el rendesen a könyvet...


"Tehát ha hetente eggyel feljebb lépnék az úgy jó lenne szerintetek?" Igen,jó lesz.

2013. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, nyilván el fogom olvasni, csak gépen kifolyik a szemem mire végzek, ráadásul már az elején azzal kezdi, hogy "kezdj neki már ma" :D . Úgyhogy gondoltam járnak ide olyan emberek, akik esetleg kiolvasták már, próbálták is, és tanácsot is tudnak adni, és így nem esik ki + 1 hét, mire kézhez kapom a könyvet :). Tehát hetenkénti váltás jó lesz akkor, köszönöm.
2013. aug. 18. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Okés. A kézenállást miért hagyod ki?
2013. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sose ment igazán a kézenállás. Elég rossz kondiban vagyok igazából, legalábbis edzés szempontjából (húzódzkodás, fekvők, stb..), fizikai munkákkal ennek ellenére nincs különösebb problémám. És hát a könyv szerint is, amég a sima fekvőtámasz 6. lépéséig el nem jutok, addig nem is érdemes nekikezdeni a kézenállásosnak, úgyhogy egyelőre nem szeretném erőltetni, csak ha eljön az ideje.
2013. aug. 18. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy túl jó kondiban akkor ne akarj hamar a végére érni. Még az első lépéseket is csináld legalább 2-3 hétig és fokozatosan hozzászokik a tested a terheléshez. És a kézenállásos rész is a fejenállással kezdődik, ahhoz inkább egyensúly kell mint izom. És ha esetlegesen az a célod, hogy izmot is építs magadra akkor célszerű valamilyen testépítő gyakorlatot is csinálni, mert a calisthenics nagyrészt az ínszalagokat teszi bitangerőssé, nem lesz látványos izomtömeg növekedésed.
2013. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is akarok hamar a végére érni, inkább szép lassan haladok. Nagy izomtömegben sem gondolkozok, elég ha valami látszódik rajtam, meg én is érzem, hogy új dolgokra vagyok képes. Mellette amúgy úszni fogok járni, heti kétszer, ha minden igaz szeptembertől, de legrosszabb esetben november elejétől. Gondolom azért jövő tavaszra/nyárra már lesznek kézzel fogható változások...ha pedig nem, akkor ez van, egy próbát megért :).
2013. aug. 18. 21:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Én már egy éve csinálom és nekem annyi lett a változás, hogy eszméletlenül kiszálkásodtam. Egyébként a hasam és a hátam érezte meg ezt az edzést és persze az erőnlétem... Jó érzéssel tölt el amikor a 40-es karral rendelkező kondisok csak lesnek amikor megcsinálok nekik 10 kézenállásból fekvőt és utána levezetésnek egy pár muscle up-ot a 170 centimmel és 62 kilómmal :D Az úszás az nagyon jó mellé, ha kitartóan csinálod akkor nagyon erős leszel ;)
2013. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na, ezt örömmel hallom :D. Végre "személyesen" is hallok pozitív kritikát az edzésről. Kezdésnél te is hasonló technikát követtél?
2013. aug. 18. 22:46
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es!Azt,hogy leszálkásodtál,azt bizonyára valamiféle aerob mozgásnak köszönheted,vagy szálkás voltál előtte is,csak picit megnőtt az izomzatod,mert terhelést kapott.


Az úszás pedig valóban jó sport. :)

2013. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is szépen fokozatosan haladtam, meg tudtam volna csinálni az 5. szintes gyakorlatokat is de nem kapkodtam. Mostanában elkezdtem egykezes súlyzókkal is bohóckodni, mert a karom az nagyon kis pöcök volt a testemhez képest. Azzal olyan sokat nem érzek hogy ért volna bármit is erőnlétben csupán "mutatósabb". De így is gond nélkül megcsinálok 50 szabályos fekvőtámaszt egy sorozatban. Nekem nagyon bevált ez az edzésmód, csak ajánlani tudom.
2013. aug. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!