Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szálkásítsak? Pilates...

Hogyan szálkásítsak? Pilates jó erre? Lány vagyok

Figyelt kérdés

Már egy ideje pilates-ezem, odafigyelek, hogy mit eszem, főleg fehérjét (sovány tej fehérje porral, túró, joghurt, kefír, csirkemell, hal, kevés marha hús) és zöldséget (saláta, répa, uborka, zeller szár, fokhagyma, paradicsom), gyümölcsöt - este már nem - (barack, dinnye, alma), néha megengedek magamnak minimális kenyeret vagy egy fél adag "normál kaját".


Gondolom, hogy a kajálás így rendben van.(?)


A pilates elég látványosan formál, de gőzöm sincs, hogy elég, ha ezt folytatom, vagy valami + gyakorlatot kellene végeznem, hogy szép izmaim legyenek?

(Megjegyzem még inkább fogyózom, 1-2 kg-tól még szeretnék megszabadulni, de a fogyó annyiban ki is merül, hogy este nem eszem...)



Tök h.lye vagyok "testépítésből", igazából azt sem tudom, mi az a szálkásítás, csak halvány sejtésem van róla.:D

A lényeg, hogy kb. ilyen alakot szeretnék, mint a középső csajnak:

(alkatra kb. én is ilyen vagyok, talán a csípőm egy kicsit szélesebb.)


http://www.youtube.com/watch?v=qeIoozO-K10


Ehhez pedig feszesebb izmok kellenek.:) Szóval ehhez elég a pilates, vagy az tök más alakot csinál?


Nagyon köszönöm a segítséget!:)


2013. aug. 31. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Fú, hát nagyon sokat kellene még neked mesélni.

Először hagy mondjak el annyit: a pilates talán izmosításra ha jó, de nem a leghatékonyabb, viszont a szálkásítás zsírégetést jelent, amihez szálkásító diéta mellett (ami neked úgy-ahogy rendben van, viszont nem írtál mennyiségeket, "étrendtervet" sem, az esti nem evés pedig főleg hülyeség) aerob mozgásra is szükség van.


Először olvasd el az alapismereteket (a szóra rákeresve a builderes oldal jó lesz) valamint ha egy kisit több időd van, akkor a Sárga Kapszulát (könnyen letölthető, de el tudom küldeni).


Ha még ezután kérdésed van, tedd fel nyugodtan.

2013. aug. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 *Glissade* ***** válasza:
Ehhez az alakhoz nem kell súlyzózni:)
2013. aug. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 *Glissade* ***** válasza:
Megfelel bármilyen edzés, aerob+ pilates, megfelelő étkezés és MEGFELELŐ GENETIKA.
2013. aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm, akkor megnyugodtam, hogy jó úton járok (kb.):D


Csak mert a pilateses csajok annyira különbözően néznek ki a DVD-ken...

2013. szept. 1. 00:18
 5/10 *Glissade* ***** válasza:
Szerintem némelyik még jobban is nézz ki, mint a videón szereplő táncoslány.
2013. szept. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként ha elmegyek egy edzőterembe, akkor ott hogy működnek a dolgok?

Veszek egy bérletet, és csináljak amit akarok, vagy azért az árban az is benne van, hogy egy edző segít?

Pl. ha megmondom, hogy feszes, kerek feneket, lapos hasat, formás combot, és enyhén izmos karokat szeretnék, akkor ő megmondja, hogy oké, ezt és ezt csináld így meg úgy?


Vagy ezért külön fizetni kell?

2013. szept. 1. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Természetesen kérhetsz segítséget az edzőktől, vagy már régen odajáró vendégektől, de edzéstervet csak akkor fog neked adni, ha fizetsz. De az interneten a bodybuilderes oldalon megtalálod a kezdőknek való általános, egész testet átmozgató edzéstervet, azt csinálhatod. Az edzőt, vagy valakit pedig megkéred, hogy segítsen a megfelelő formában. Azért van ott, segíteni fog.


Egyébként szálkásítani nem a pilatesszel fogsz, hanem étrenddel. A pilates erősíti az izmokat valamennyire, de nagy izmokat nem épít. Természetesen teljesen jó edzésforma, főleg a törzs izmaira, ha szereted, csináld nyugodtan.

Sok pilates edző mellé súlyzózik is vagy egyéb sportot csinál, egyrészt emiatt, másrészt az alapvető, eltérő alkati különbségek, a genetika miatt néznek ki máshogyan.

2013. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem hiába írtam, amit írtam.


Ha az a célod, amit mondtál, a fent leírtak pont hogy hozzá fognak segíteni, csak olvasd el őket!

2013. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mondjuk, én külföldön vagyk, de mikor beiratkoztam az edzőterembe, megkérdezték, mit akarok, s írtak egy edzéstervet (amit már nagyon régen nem láttam, de nem baj, az az én saram:). nem komolyat, csak ilyen általánosat.


a pilatesről: én akkor kezdtem el csinálni, mikor ideköltöztünk, ebbe a városba, több, mint öt éve, egy januárban. heti kétszer jártam, meg egyszer jógára, valamint egyszer úszni, és szaunázni. kajára nem igazán figyeltem, kenyeret, krumplit sajna imádom, viszont mondjuk nem eszem sokat úgy összesen, meg nem szoktam nassolni, csipegetni se, cukros, szénsavas üdítőket inni se.

de amire ki akarok lyukadni, hogy ugye ez ment januártól, (heti két pilates,egy jóga, egy úszás, szóval szóval súlyzós nem, aerob is csak a kevés-ja, gyalog meg biciklivel jártam a helyszynre, kb. fél óra, ha ez számít). s amikor júliusban hazamentem, mikor anyukám meglátott, az volt az első mondata, hogy hú, de izmos lettél:) pedig súlyzós edzés nem volt közte.


viszont igen, egyébtől is függ, mert pl. a pilates tanáromnak van is egy kevés súlyfeleslege középtájt (pedig tart mást is, kb. mindent, kettlebellen kívül, tehát súlyzós edzést, zumbát, aerobikot, rezgős gépeset, vízitornát, láb-fenék-has órát (nemtom magyarul:),stb.

szóval, az alakja nem tökéletes, úgymond, viszont csak lesek, hogy miket meg tud csinálni.

2013. szept. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szálkásít a pilates. Pont a héten mondta a pilates tanár.
2014. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!