Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomöveléshez piramis, félpira...

Izomöveléshez piramis, félpiramis vagy sima széria?

Figyelt kérdés
Izomméret növelése szempontjából melyik a jobb technika az alap gyakorlatokban (fekvenyomás, ferde pad, bicepsz rúddal, evezés stb) a félpiramis, piramis rendszer vagy az egyszerű széria fix súllyal ?
2013. szept. 14. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

A legjobb váltogatni. Az izom szempontjából a legjobb a változatosság, ez segít elkerülni a stagnálást is pl.


Annyit fűznék még hozzá: én nem szeretem a fix szériát, mert szerintem elég logikátlan. Én szeretem úgy csinálni a gyakorlatokat(és így a legjobb), hogy pl. a 10. ismétlés már fekvenyomásnál éppen hogy kimegy.

Az alapgyakorlatoknál szerintem 3 sorozatot lehetetlen ugyanazzal a súllyal maximális erőbedobással végezni. Ezért szerintem a legjobb a félpiramis, amikor vagy az ism. szám halad 12-től 8-ig, vagy a súlyból veszek le mindig x kg-ot.

2013. szept. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mind jó, nincs legjobb módszer. Változatos legyen. Egyszer piramis, máskor sima széria.
2013. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha félpiramisba csinálnám akkor melyik a jobb izomnövelésre ? 15-12-10-8-6 vagy 15-10-8-6-4
2013. szept. 14. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első. Ne menj 6 alá szerintem.
2013. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, váltogatni kell. 6 ismétlés alatt már nagyon nehéz az adott izomra koncentrálni, plusz az ízületeknek sem túl jó.
2013. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És mely gyakorlatokra alkalmazzam a félpiramist ? Elég ha csak a fekvenyomáshoz és a ferde pados nyomáshoz alkalmazom, és a bicepszre meg másra nem ?
2013. szept. 14. 19:18
 7/7 anonim válasza:
És hogy váltogassuk pl. 1ik héten piramis másikon széria ? vagy 2 hetente?
2017. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!