Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » MIT (húsokon kívül) és MIKOR...

MIT (húsokon kívül) és MIKOR egyek, hogy segítsem a testem fejlődését?

Figyelt kérdés
Tegyük fel megvan az edzés terv (amúgy nincs), szóval mit egyek (ne legyen hús...!) és edzés előtt vagy után?
2013. szept. 15. 00:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Edzés előtt menjen zabpehely protein tápkieggel, hüvelyeseket(bab,borsó(ezeknek nagy a ch tartalmuk is),vagy sovány felvágottak tk kenyérrel(anyagilag nem érik meg jobban mint a húsok), vagy sütsz-főzöl tojást.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__4806..

(8. válasz)


Közvetlenül edzés után jó lenne egy gyorsan felszívódó fehérjeforrás (pl. tejsavó fehérje, 0,5 ttkg), amibe ha tömegnövelés a cél, mindenképp keverj 40-50g szőlőcukrot.

Ezután 40-50 perccel menjen egy szilárd étkezés, szintén fehérjedúsan (amiket fent is írtam).

Ha a táplálék kiegészítő nem megoldható, akkor tojást egyél.

Este ha tudsz, akkor caseint, vagy sovány túrót fogyassz. Ha nem, akkor maradj tojásnál.

Egyébként hús alatt a halat is beleértetted? Mert én azt is húsnak tekintem, nem tudom néhány ember miért teszi külön.

2013. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Reggel menjen zab+ protein, majd 2,5-3 óránként sovány hú-összetett ch-zöldség. Edzés után egyből a protein+ gyors ch, majd rá 40-50 percre megint pl csirkés kaja. Este meg sovány túró.

És LEGYEN HÚS! Valamennyi kaját kiválthatsz tojással vagy proteintápkieggel, de a hús legyen az alap!

2013. szept. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Hú ez így nehéz kérdés lenne mert elég egyéni hogy kinek mikor mi a jó. Nem lenne kedved alaposabban utánajárni? Dr. Komáromy Hedvig csinál állapotfelmérést, nagyon hasznos lenne. Én is csak véletlenül tudtam meg hogy intoleranciám van a gluténra (az nem olyan mint az allergia)
2013. szept. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
De addig is minél több nyers (gyümi zöldség) az jó, főétkezések előtt gyümölcsevés, bár nem értem hogy szeretnél fejlődni? Úgy érted hogy minden tápanyagot megkapjon a szervezeted?
2013. szept. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, csak szólok, hogy a témakör a testépítés, nyilván izmosodni szeretne.:) Ehhez pedig qrvára nem elég a gyümölcsöcske-zöldségecske. Fehérje kell bizony, nem kevés!
2013. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja és az állati fehérjék azok MAX 12% legyenek. Azaz az nem jó hogy reggelire valaki tojást eszik, ebédre húsos étel, aztán még túró meg egyéb tejtermék. Az így túl sok. A zöld levelekben lévő fehérjét és a hüvelyesekben (bab pl) lévőt amúgy is jobban tudja hasznosítani a szervezet. (A mindennapi húsfogyasztás a legkárosabb). Nem véletlenül a vegánok közül kerültek ki a legjobb testépítők az egyik évben,,
2013. szept. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Iszonyatos, egetverő baromságokat írsz 77%-os válaszoló. Ne legyél már debil! Pont hogy az állati fehérje a legfontosabb, növényiből sza r sem lesz, pontosabban csak az. Egy testépítőnek legyen meg a fehérjéje 100%-ban állatból Ennyi. Ne írkálj hulyeséget!
2013. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Montez, szerinted csak tejtermékben meg húsban van fehérje? El vagy tévedve. Az állati fehérjék a csontokra is rossz hatással vannak, nemhogy kalciumot adnának, de még ki is vonják a kalciumot a szervezetből. Csontritkuláshoz is vezethet a túlzott bevitel. Elég sok tanulmány van erről, pontosan ki lehet számítani hogy x mennyiségű tejtermék mennyi kalciumot von el.
2013. szept. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem vagyok debil, csupán humánbiológusnak készülök ;)
2013. szept. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Pont hogy a növényinek sokkal rosszabb a biológiai értéke okoska!

A tejsavóprotein bv értéke 150 körül van a szójáé, ami ugye teljes aminoprofilú az kg 70-es, a többi növény meg még annyi sem! Sza rt sem ér a növényi fehérje, aki izmot akar az aegyen húst, tojást, túrót, protein tápkieget. Ez nem vita tárgya kisgyerek! Húzzál a feminára vagy a kiskegyedre ezzel a vega szövegeddel debilke!

2013. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!