Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hol lehet otthoni edzséstervet...

Hol lehet otthoni edzséstervet készíteni kondi gépek használatához, ha csak bizonyos kondi gépek állnak rendelkezésre?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, szóval lehet butaság a kérdés.


Most fogok szerezni egy ilyen otthoni multifunkcionális kondi gépet, és érdekelne, hogy hol lehet összeállítani edzéstervet úgy hogy ezek állnak rendelkezésre:


Itt a gép használati útmutatója, ezeket lehet csinálni rajta:

[link]


Valamint milyen edzsés ajánlott, ha inkább izomnövelés mint sem szálkásítás lenne a cél. De nem kox meg társai ami nem csak hogy káros az egészségre, de csak akkor ér valamit, hogy ha folyamatosan edz valaki.



2013. szept. 19. 23:18
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ez a gép kicsit kevés, ahhoz, hogy komolyabb izomnövekedésre tegyél szert. (pl. fekve nyomni nem tudsz vele, ami azért alap.) Ez jó kis kép, nem fikázom, de nagyon sok dolgot nem tudsz vele pótolni....én a helyedben valami olcsóbb edzőterembe mennék, ahol legalább fekve pad van.
2013. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A fekve nyomás mondjuk pont olyan ami szerintem otthon egyedül, jóval veszélyesebb lehet a többinél, az talán nem is baj, hogy nincs. Szerintem a nélkül is sok eredményt lehet elérni.

Nem hatalmas izmokat szeretnék, csak hogy úgy mondjam szexy, vonzóbb külsőre tegyek szert.


szerintem ez a gép sok mindent tud, és nagyon hasznos tud lenni, csak valami olyat keresek, ami konkrétan megmondja, hogy mit, mennyi ideig és hányszor.

2013. szept. 19. 23:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell kb 2 hónapig. Azaz minden edzésen minden izomcsoportra egy gyakorlat, gyakorlatonként 3-4 sorozat, sorozatonként 10-12 ismétléssel, akkora súllyal, amivel éppen megy szabályosan. Tehát nem barbi-terheléssel kell bohóckodni..)


Mellre kellene a fekvenyomás, hiába nem hiszed kérdező. Én pl egyedül otthon szériázok 100 feletti súllyal és soha nem volt ebből gondom. Tudni kell ,hogy mit tudok bevállalni. Egy kezdő meg fele ekkora súllyal sem bírja, szóval nem nevezném marha veszélyes gyakorlatnak. NA ezt csak tisztázni akartam. És nem úgy van, hogy ha kicsit edzegetek akkor is szexi leszek. Ez baromság. Kis eredményhez is sok meló kell, nem ugrik senkire másnap 5kg izom, hidd el nekem.


Vissza a tervhez: tehát ha nem tudsz fekvenyomni, akkor legyen 3 sorozat nehezített fekvőtámasz (lábak fent egy széken) vagy a tárogató részét is tudod használni a gépnek.

Hátizomra: lehúzás csigán mellhez.

Váll: Itt megint csak kellene súlyzó amivel tudnál mellről nyomni. De helyette végezz oldalemelést alsó csigáról. Ezt ugye egyszerre egy kézzel tudod. Megcsinálsz 10-et, majd csere, jön a másik kéz. Ebből is karonként 3-4 sorozat.

Bicepsz: alsó csigáról állva bicepsz.

tricepsz: lenyomás csigán.

Láb: ez egyértelmű: lábnyújtás + lábhajlítás.

majd egylábas vádlizás állva. Egy emelvényen pipiskedés tulajdonképpen.

Has: hasprés, + harangozás csigán.


Ezt csinálod kb 2 hónapig, majd lehetne osztott edzésre váltani, ahol már csak heti egyszer lesz egy izomcsoport, de akkor több gyakorlattal.


De a legjobb az lenne, ha beszereznél kézi súlyzókat is, mert sokkal több alapgyakorlatot tudnál végezni és szerintem a szabad súlyos edzés az igazi, a gépes csak kiegészítésnek jó!


Kaja:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.


Kellene egy jó multivitamin, ez a legfontosabb. És edzés utánra protein + gyors ch shake.


Kox az nem tudom ,hogy jutott eszedbe, itt soha senki nem szokott ilyet ajánlani!

2013. szept. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm a gyors és precíz választ!


Ja igen, azt nem írtam, hogy 176cm magas, 70 kg, és 20 éves vagyok. Nem tudom, hogy ez módosít-e bármit esetleg a db/széria számon?


Ez az emelvényen való pipiskedős, ez a képen látható 7-es vagy 14-es gyakorlat akarna lenni?


A harangozás az melyik?(felső csiga nyak mögé húzás?)


Kajához. Nézegettem neten, ezekről mi a véleményed?

Étrend:

[link]

Tömegnövelő turmix:

[link]

Protein turmix:

[link]


És még egy, hogy egykaros súlyzót ha beszereznék, akkor az miben módosítaná a fenn leírtakat? ÉS kb hány kg/rudat szerezzek be?


Köszönöm

2013. szept. 20. 09:44
 5/13 anonim ***** válasza:

hajaj, ide megint egy könyvet kellene írnom:)

Szóval a 7-es és a 14-es is egy hátsó combra történő gyakorlat. Tehát a lábra kell egy lábnyújtás, amikor ülsz a gépen (ez menne az elülső combizomra) és egy hátsó combos gyakorlat (7-es vagy 14-es) a vádlizás az nem gépen lenne. Keresel egy emelvényt, pl egy vastag könyvet is letehetsz és azon végzel egylábas pipiskedést. Remélem így érthető.

A harangozás pl lehet a 9-es is, de ez egy állókép, nehéz kivenni ,hogy mit akartak vele. Ezt meg kellene mutatnom, nem lehet képről megtanulni. Akkor inkább legyen hasprés és lábemelés a hasizomra.


Az az étrend nem jó. Egyrészt a tej az felejtős a sok tejcukor és tejzsír miatt. Este pedig már nem iszunk-eszünk szénhidrátokat pláne nem tömegnövelőt, aminek nagy része cukor! Csak edzés után mehet tömegnövelő shake (ez gyakorlatilag protein + gyors ch shake).


A bodybuilder.hu-n találsz jobb étrendeket is a súlyodnak megfelelőt válassz.


Vegyél két egykezes szerelhető 20-20 kilós súlyzót, és egy kb 10 kilós 180 centis rudat. És ehhez tudsz venni súlytárcsákat is.

Na így már rengeteg gyakorlatot tudnál végezni.

2013. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ja és azt a házi turmixot pedig feljtsd el, ha jót akarsz magadnak. Kifejtem:

Nyers tojást sosem egyél, mert:

1. Szalmonellás is lehetsz,

2. Nyersen nem szívódik fel a fele sem a szervezetben, nem hasznosul.

3. Vitaminhiányt is okoz, mivel a nyers tojásban lévő avidin enzim megköti a biotint (H-vitamin).


A tej az megint csak felejtős, mert tele van tejzsírral és tejcukorral.

A banán sem jó, mivel a gyümölcscukor nem tölti az izmokat, megy a májba és ha az tele van (kb 50g), akkor lerakódhat zsírban.


Edzés után gyors fehérje kell (tejsavóprotein) és gyors szénhidrát (pl malto, dextróz, vitargo)


Ha nincs tápkieged, akkor nem kell otthoni kajákat turmixolni, ne barkácsolj ilyeneket, ettől még nem alakul át a kaja csodaizomnövelő alapanyaggá! Attól még hogy összeturmixolsz bármit is ugyanaz a kaja marad!


Akkor egyél SÜLT vagy FŐTT tojást rizzsel és kész.

2013. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor csak ilyen bolti mű valaminek mondható kiegészítőket szabad csak használni, legalábbis nem lehet tudni hogy pontosan mi van benne, de az mitől jobb, mint a gyümölcs?

Ezek a táp kiegek közül te miket javasolsz használni?


Az elég rossz hír, hogy a tej meg a gyümölcsöt kb kimondottan egészségtellenek mondható ilyen szempontból, pedig elég sok házi tejet(csomádi tej), meg piacról gyümölcsöt szoktunk fogyasztani.

A body.builder.hu miért vannak akkor gyümölcsök, köztük a banán is felsorolva, az étrendek között?

[link]

De elég sok tejterméket is felsorolnak itt:

[link]

ezek a gyümölcsturmixok, pedig elvileg úgy is mondhatni, hogy vitaminbomba, és az miért rossz?


Csak informálódni szeretnék, nem vitatkozni, tudom te nagyon képbe vagy a témában.

2013. szept. 20. 12:52
 8/13 anonim ***** válasza:
De rosszul értelmezed amiket írok. Nem azt mondom bakker, hogy ne egyél gyümölcsöt, hanem hogy EDZÉS UTÁN nem jó. Akkor gyors ch kell és gyors fehérje. És azt is írtam, hogy jó a tojás is, de nem nyersen. Hol olvastad tőlem, hogy csak a tápkieg a jó?? Egyébként az nem mű, tejből készül, a sajtgyártás során keletkezik tejsavó és abból kiszűrik a tejcukrot, majd porlasztva szárítják. Akkor ez szerinted miért is mű? ez is csak kaja. De nem muszáj venni, egyél akkor húst, tojást, csak a turmixolástól nem lesz jobb, ennyit írtam.
2013. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja igen, én úgy értelmeztem, hogy úgy ámblokk nem ajánlott gyümölcsöt, tejet enni/inni, ha valaki testépít, mert csak lerakódik zsír formájában a nagy része, mivel a szervezet nem tudja úgy elraktározni a gyümölcsből szármrazó cukrot, ezért egyek inkább tápkieget. :)


Milyen tápkieget ajánlasz, ami átlagos embernek megfizethető, sokáig elég, és még jó tapasztalatok/tapasztalataid is vannak róla?

Ez a protein meg ch is vagy ami kell és, ajánlasz, ahhoz valami nevet vagy linket tudsz küldeni?

2013. szept. 20. 13:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Linket nem mrrek tenni.

Vitamin pl: mega daily one plus, vitabolic, puritans pride

Fehérje: myprotein impact whey, mhn 100% whey protein

Gyors szénhidrát: dextróz, maltodextrin, vagy ezek keveréke, pl carbo x, carb-f

2013. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!