Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondizás kisebb és nagyobb...

Kondizás kisebb és nagyobb súllyal?

Figyelt kérdés
Néztem a neten pár edzéstervet és a legtöbbnél azt tapasztaltam hogy elég kevés darabszámot csinálnak egy gyakorlatból. Én eddig úgy tudtam hogy pl fekvenyomásnál mondjuk csinálok kisebb súllyal 30x8 vagy nagyobb súllyal 8x6. Ha kisebb súllyal csinálom és több darabszámot akkor szálkásabb és izmosabb leszek ha pedig nagy súllyal akkor pedig inkább erős és nem annyira szálkás ?
2013. júl. 30. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Bsromság. A kis súly nem szálkásít, mivel nincs helyi zsírégetés, és az étrend számít.

Izomnöveléshez nagyobb izmokra 3-4 gyakorlat legyen, kisebbekre 2-3, gyakorlatonként 3-4 sorozaz, sorozatonként 8-12 ismétlés.

2013. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az edzés csak egy jelet az az izomnak. A körülményekhez igazítja az izmot. Röviden, tömören, paraszti ésszel ezt jelenti. Ha kis súllyal sokat csinálsz, akkor arra ösztönzöd az izmot hogy ehhez szokjon hozzá és kész. Magyarul kitartó lesz az izom. Ha nagy súllyal keveset csinálsz, és még ha csak kicsit is de növeled a súlyt, akkor arra ösztönzi az izmot hogy fejlődni kell piszkosul, nagyobb izomra van szükség, hisz nagy súlyokat kell mozgatni vele.
2013. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!