Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomláz alatt kezd el fejlődni...

Izomláz alatt kezd el fejlődni az izomzat?

Figyelt kérdés
Tehát ilyenkor tejsav kerül az izomszövetbe vagy szövetek közé ha jól tudom. És ilyenkor az izomláz azt jelzi, hogy sérülések keletkeztek és szükség van fehérjére a regenerálódáshoz és a növekedéshez? Fehérje nélkül mi történne? Kiégés, és levékonyodnék?
2013. szept. 26. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nagy súllyal edzettél, amivel ment kb 8-12 ismétlés a sorozatokban, akkor az izomban mikroszakadások is keletkeztek és ennek a regenerálódására bizony tápanyag kell és jó pár nap. Fehérje nélkül nem tudja kijavítani a szervezet a sérült izomszövetet, így izomvesztés is lehet.

Edzés után fontos az azonnali tápanyagbevitel, de a legfontosabb, hogy a napi mennyiség meglegyen, tömegeléskor napi 2g x ttkg fehérje és 4-6g x ttkg ch alkattól függően és 1 g x ttkg zsír.

2013. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, de az hogy lehet, hogy a haverom 65 kg full izom alacsony 170 centi csak, így arányos, és mindössze a saját súlyával egyenlő fehérje mennyiséget viszi be és még is látványosan fejlődik és full izom? edzés után viszi be a legtöbb fehérjét nem használ porokat szilárd kaja és még is durván néz ki én meg betartok mindent még se olyan durva, és együtt edzünk ahogy írod 8-12 ismétlés nagy súly mármint a számunkra elegendő súllyal... és még se én alig fejlődök, több zsír jött fel rám mióta tömegelek mint izom :/ nála meg izom és izom... kockás fullra a hasa... nekem meg zsíros :( pedig annyi ch-t vizek be és annyi fehérjét amennyit te is írsz. véleményed?
2013. szept. 26. 11:20
 3/5 A kérdező kommentje:
rossz a genetikám vagy mi? a zsírt könnyebben pakolja fel ? :S
2013. szept. 26. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:
igen, egészen eltérő genetikájú emberek vagytok. Vannak szerencsések, akik rosszabb étrenddel is jól izmosodnak. De ők is csak egy szintig.
2013. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 clint ***** válasza:
genetika, csontozat, vércsoport és anyagcsere függvénye...
2013. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!